Od wyburzania murku oporowego rozpoczęła się przebudowa pasażu w ciągu ul. Starowarszawskiej w Piotrkowie. To pierwszy krok do budowy mediateki na placu Pofranciszkańskim.
Kilka dni temu informowaliśmy na naszym portalu o planowanych przez szpital powiatowy zmianach w służbie zdrowia. Jedną z nich jest przeniesienie przychodni lekarskiej z budynku przy Dmowskiego 37 do tego przy Al. Armii Krajowej. Mieszkańcom osiedla Południe w Piotrkowie ten pomysł się nie podoba. Podnieśli protest, pod którym – jak wynika z naszych informacji – podpisało się już 600 osób.
W tym roku ruszy budowa kamienic komunalnych przy ul. Garncarskiej na piotrkowskim Podzamczu. Pierwszeństwo w najmie lokali będą miały młode małżeństwa do 35 roku życia. Procedura wyłaniania najemców została przeprowadzona pod koniec ubiegłego roku. W najbliższych tygodniach poznamy rodziny, które otrzymają mieszkania.
Kupno mieszkania na wynajem to wciąż opłacalna inwestycja – w przeciągu ostatnich kilku lat podwoiła się w Polsce liczba osób, które je wynajmują. Jest to opłacalne przede wszystkim pod kątem wynajmu studentom - co trzeci wynajmowany lokal zamieszkiwany jest właśnie przez tę grupę. Gdzie kupić mieszkanie na wynajem i czym kierować się przy wyborze nieruchomości?
Kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana. Policja zabezpieczyła 3 sadzonki, susz roślinny oraz urządzenia i sprzęt służący do uprawy. Zatrzymano także 23-letniego plantatora.
Ubezpieczenie mieszkania jest polisą, na którą nadal wybiera wąskie grono Polaków. Jeżeli już decydują się na skorzystanie z oferty ubezpieczyciela, zakres polisy najczęściej sprowadza się do ochrony w razie zalania mieszkania.
O które piotrkowskie biblioteki chodzi? Jedna, jak już wielokrotnie informowaliśmy, to mediateka, która powstanie na placu Pofranciszkańskim. Druga to Biblioteka Pedagogiczna, która z obecnej siedziby ma się przenieść do jednego z budynków poszpitalnych, zlokalizowanych w kompleksie pomiędzy placem Pofranciszkańskim a ul. Wojska Polskiego, Właścicielem tej nieruchomości jest dziś Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego.
Każdy mieszkaniec regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo - zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami, a także sprawdzić, czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Wystarczy odwiedzić Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwsi mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska już skorzystali z tego prawa.
- A wie pan w ogóle, skąd nazwa Parafialna? Bo ja nie wiem. Gdzie tu w ogóle jest kościół? - uśmiecha się gorzko jeden z mieszkańców ulicy. Nazwa to jednak zdecydowanie najmniejszy z problemów, z jakim muszą zmagać się mieszkańcy. - Bardziej pasowałoby ulica Zapomniana – mówi mężczyzna. Brak chodników, latarni, niebezpieczne skrzyżowania... Ciśnie się na usta słowo „litania”.
Ponad 9 tysięcy głosów oddali piotrkowianie w tegorocznym głosowaniu nad projektami do budżetu obywatelskiego.