W Sylwestrową noc każda kobieta chce wyglądać olśniewająco. Ważne są nie tylko odpowiednia sukienka i makijaż, ale także fryzura, która powinna przyciągać wzrok, a jednocześnie być lekka i swobodna. O uczesaniach modnych w tym sezonie rozmawialiśmy z Beatą Konopką, współwłaścicielką Centrum Odnowy Biologicznej "Ateba".
Co prawda służą do celów rozrywkowych, ale mogą być naprawdę niebezpieczne. Fajerwerki zawierają przecież materiały wybuchowe.
W Piotrkowie Trybunalskim pożegnamy rok tradycyjnie. O północy w okolicach wieży ciśnień będziemy mogli oglądać kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Coraz więcej miast w Polsce rezygnuje jednak z takiej zabawy. Dlaczego?
Policjanci wstępnie podsumowali Sylwestra w województwie łódzkim. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników zabaw czuwały setki funkcjonariuszy. Bezchmurna noc z 31 grudnia na 1 stycznia minęła bardzo spokojnie i sprzyjała pokazom sztucznych ogni.
Kolejny rok w Piotrkowie Trybunalskim nie zostanie zorganizowany miejski Sylwester. Musimy zadowolić się fajerwerkami z wieży ciśnień.
Tej jednej nocy odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. W Sylwestra na terenie Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Otrzymałam propozycję zrobienia prezentu z mojej wiedzy i praktyki projektanta mody wszystkim czytelnikom "Tygodnia Trybunalskiego". Witam więc w świątecznym nastroju. Przekazując wybrane tendencje i okolicznościowe nowinki, wyrabiam sobie osobisty pogląd na idealną czytelniczkę.
Przeciętny Polak śpi od 5 do 7 godzin na dobę. Czy jest to wystarczająca ilość snu? Jaki wpływ ma na nas jedna zarwana noc?
To, że Nowy Rok przywitamy wystrzałami petard i innych środków pirotechnicznych jest więcej niż pewne. Nie wiadomo natomiast, czy każdy wyjdzie z tego bez szwanku.
Sylwester to czas, w którym nasi czworonożni podopieczni narażeni są na mnóstwo trudnych do zniesienia bodźców. Zarówno koty jak i psy mają słuch dużo bardziej wrażliwy od naszego. Dlatego też wybuchy petard odbierają niemal z fizycznym bólem.