W piotrkowskiej filii UJK zostanie uruchomiony nowy kierunek: pielęgniarstwo. Niestety jeszcze nie w nowym roku akademickim, ale nowy rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. Stanisław Głuszek wspiera ten pomysł. Wczoraj gościł w Piotrkowie i rozmawiał na ten temat z władzami filii.
W nadchodzącym roku akademickim 2020/2021 piotrkowska Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego uruchamia studia II stopnia na kierunku administracja. Studia te będą prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Studenci kierunku Finanse i rachunkowość będą mogli kontynuować naukę na studiach II stopnia. Zgodę na utworzenie drugiego etapu kształcenia wydało już Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W ostatni dzień lutego 2020 roku odbyły się obrony prac dyplomowych na kierunku pielęgniarstwo w piotrkowskim oddziale Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego. Studenci podeszli do egzaminów z lekkim stresem, ale też wiarą we własne umiejętności i wiedzę. Wielu absolwentów tutejszego Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych trafiło już wcześniej na medyczny rynek pracy.
W piotrkowskiej filii UJK będą kształcić na kierunku pielęgniarstwo, o jego uruchomieniu poinformował w rozmowie z nami prof. dr hab. Stanisław Głuszek, prorektor ds. medycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Studenci Bezpieczeństwa Narodowego piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu „Akademii Bezpiecznej Przyszłości”. Gościem wydarzenia był rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, młodszy brygadier Wojciech Pawlikowski.
Studenci kierunku administracja piotrkowskiej Filii UJK mogą liczyć na wiedzę i doświadczenie nie tylko teoretyków, ale także praktyków. Jednym z wykładowców jest Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.
Całkiem niedawno w Piotrkowie studiowało niemal dziesięć tysięcy ludzi. Na kilku uczelniach. Dziś jest zupełnie inaczej, gorzej. A czy może być lepiej?
W czasie studiów na uczelni wyższej dla wielu osób rozpoczyna się okres większej kontroli finansowej lub niezależności finansowej od rodziców. W takim momencie należy dokładnie zastanowić się jakie decyzje powziąć, aby zadbać o nasz budżet w należyty sposób i nie musieć zaciskać pod koniec każdego miesiąca pasa. Oto kilka z możliwych do wykorzystania strategii, które pozwolą na lepsze wykorzystanie posiadanego portfela.
Studenci wydziału zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie zainaugurowali rok akademicki.