Rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ulic: Wolborska, Wyzwolenia, Wierzejska i Rzemieślnicza. Na ukończeniu jest już projekt budowlano-wykonawczy, który ma być gotowy na początku 2009 roku.
Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców w Piotrkowie. Pas dla zawracających do Carrefoura przy Al. Sikorskiego zostanie wykonany do 23 grudnia - zapewnia MZDiK w Piotrkowie. Wykona go przedsiębiorstwo drogowe PEUK S.A.
Piotrkowianie będą mogli w telefonie komórkowym oglądać stronę internetową Piotrkowa i pisać mejle do urzędników. Oferta skierowana jest do mobilnych piotrkowian, którzy tym samym będą mogli bez dostępu do komputera przeczytać najświeższe informacje o Piotrkowie, sprawdzić numery telefonów do poszczególnych wydziałów magistratu, a także wysłać mejl do urzędników. Z tej formy udostępniania portali poprzez telefon komórkowy korzysta już 300 samorządów w całym kraju.
Choć od kilku tygodni piotrkowskie schronisko ponownie przyjmuje bezdomne zwierzęta, to jak się okazuje miasto nie rozwiązało umowy z łódzkim hotelem dla zwierząt, gdzie miały trafiać czworonogi po zamknięciu piotrkowskiej placówki.
Ponad pół miliona złotych wyda w przyszłym roku Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej na remonty i prace modernizacyjne. Właśnie ogłoszono plan największych inwestycji.
Przed skrzyżowaniem Alei Sikorskiego z obwodnicą N-S w Piotrkowie jeszcze w tym roku ma zostać wykonany dodatkowy pas do zawracania dla jadących do Carrefoura.
Oszczędność czasu, szybsze załatwianie spraw i możliwość korzystania przez mieszkańców Piotrkowa z bezpłatnego dostępu do internetu za pośrednictwem kiosków multimedialnych. To główne założenia projektu e-urząd, który wdrożono w piotrkowskim magistracie.
Po raz pierwszy w tym roku wzrosło bezrobocie. Pod koniec listopada w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie zarejestrowało się kolejnych 120 osób, m.in. z piotrkowskiej fabryki mebli, Piomy oraz PKS-u. Pierwszy raz notuje się także bezrobotnych powracających z zagranicy.
Fitch Ratings nadał miastu długoterminowy rating krajowy „BBB-(pol)”. Długoterminowa perspektywa ratingu Piotrkowa Trybunalskiego jest stabilna.
POLSKA Dziennik Łódzki sprawdził rachunki telefoniczne w urzędach regionu łódzkiego. Okazało się, że prezydent Łodzi ma rachunki cztery razy mniejsze niż włodarze Piotrkowa i Radomska. Liderem (poza stolicą województwa) jest Urząd Miasta Piotrkowa Tryb., który od listopada 2007 r. do końca października br. wydał ponad 165 tys. zł. - To mniej niż rok wcześniej, gdy rozmowy kosztowały ponad 249 tysięcy zł - przypomina Marta Skórka, rzecznika urzędu.