Artykuły do tagu: Rozprza

Przygotowania do kolejnych, piątych i jubileuszowych Dni Rozprzy, które w tym roku zaplanowano na 14 – 15 czerwca, nabierają tempa.
Rada Gminy w Rozprzy przychyliła się do wniosku wójta Ryszarda Witka o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego w Niechcicach. Dotyczy to kilku wsi, m.in. miejscowości Gieski, Biała Róża, Wola Niechcicka Stara. Jest to powierzchnia ponad 200 hektarów. Obecnie grunty należą do Agencji Nieruchomości Rolnych.
Niechcice (gminie Rozprza) zyskały w ostatnim okresie, na centralnej działce komunalnej, miejsca parkingowe i park. Jest to efekt prośby kierowanej do władz gminy przez mieszkańców oraz księdza proboszcza.
W Bagnie gmina Rozprza rozpoczęta została budowa nowej drogi o nawierzchni bitumicznej.
Wielofunkcyjny budynek komunalny w Milejowie zmienia całkowicie swój wygląd. Z obskurnego gmachu powstanie przyjazny, nowoczesny obiekt, mający służyć mieszkańcom Milejowa. W latach ubiegłych wymieniono w nim okna i drzwi. Obecnie trwają prace termomodernizacyjne.
Gmina Rozprza wzbogaciła się o kolejną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa mieszkańców Ignacowa, po zebraniu założycielskim z udziałem wójta i jednocześnie prezesa Zarządu Gminnego OSP Ryszarda Witka oraz Przewodniczącego Rady Tomasza Odrzywoła postanowiła utworzyć swoją jednostkę.
Rozprza: Bezcenna polichromia Józefa Mehoffera w Lubieniu
Niewiele jest dziś wiejskich kościołów, do których sztuka sakralna, w pełnym tego słowa znaczeniu, zawitała i zachowała się do naszych czasów. Ten kościół jest bezcenny ze względu na mieszczce się wewnątrz obrazy i freski, bo są one wykonane przez jednego z czołowych polskich malarzy Młodej Polski, ucznia samego Jana Matejki, Józefa Mehoffera. Zasłynął on m.in. jako autor witraży w kolegiacie we Fryburgu w Szwajcarii.
To wszystko już wkrótce zniknie z dróg gminy Rozprza. Uzupełnianiem i naprawą odcinków gruntowych zajęła się specjalistyczna firma, która zdaniem wójta Ryszarda Witka przykłada się do zadania.
Co roku ponad 20 bezrobotnym osobom Urząd Gminy w Rozprzy umożliwia zatrudnienie. Przez pół roku wykonują one prace związane z utrzymaniem porządku na terenie gminy.
Docelowo kilka miejscowości zarówno na terenie gminy Sulejów jak i gminy Rozprza miałoby możliwość odprowadzania ścieków do piotrkowskiej oczyszczalni. Wspólny projekt trzech samorządów zakłada bowiem budowę kanalizacji, na której skorzystaliby wszyscy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat