Niewielu wytrzymuje aż tyle, on wytrzymał w policji 30 lat. Artur Szczegielniak – dziś był już szef piotrkowskiej drogówki - od 1 sierpnia jest emerytem.
Trzy akty oskarżenia trafiły już do sądu w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przez tomaszowskich funkcjonariuszy drogówki. Dotyczą one jednak osób wręczających, a nie przyjmujących łapówki.
Posłowie przyjęli projekt zmian w Kodeksie Drogowym. Teraz kto w obszarze zabudowanym zostanie złapany na przekroczeniu prędkości o 50 km/h, straci prawo jazdy na 3 miesiące.
Problemy kadrowe w tomaszowskiej drogówce. Po wyłączeniu ze służby 5 policjantów, którzy usłyszeli zarzuty przyjmowania łapówek w zamian za odstąpienie od czynności służbowej, pozostało 17 funkcjonariuszy.
Inspekcja Transportu Drogowego planuje wprowadzić odcinkowy pomiar prędkości, który miałby zdyscyplinować kierowców z tzw. ciężką nogą. Pierwszy taki zestaw ma ruszyć w Warszawie jeszcze w sierpniu. A co na to piotrkowska drogówka?
Znaczna większość kierowców, którzy utracili możliwość kierowana samochodem przekroczyła
dozwoloną prędkość.
Piotrkowska policja wzmacnia swoje szeregi. Nie chodzi jednak o zwiększenie liczby funkcjonariuszy, a o zwiększenie floty nie oznakowanych radiowozów.
Rozpoczęły się wakacje, a co za tym idzie czas urlopów, wyjazdów na kolonie i obozy. Wiele osób na wypoczynek uda się autobusami, dlatego przed wyjazdem, aby dotrzeć bezpiecznie na miejsce warto upewnić się czy stan techniczny pojazdu, którym będziemy podróżować nie budzi żadnych zastrzeżeń.
"Trzeźwy poranek" - pod takim kryptonimem dziś rano zorganizowała akcję Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. W ramach działań kontrolnych, w których udział brało 18 policjantów, wystawiono posterunki blokadowe na wjazdach do miasta.