Sześć osób znajdzie pracę w patrolach obywatelskich, które prawdopodobnie już w maju powrócą na ulice Radomska. Projekt realizowany jest po raz trzeci. To wspólne przedsięwzięcie urzędu miasta, starostwa, urzędu pracy i policji.
Uroczysta Msza Święta w Kolegiacie św. Lamberta i odsłonięcie pomnika upamiętniającego ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców 3 maja i 23 czerwca 1944 roku na Kopcu” to główne punkty radomszczańskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.
11 tys. zł potrzebuje radomszczański Polski Czerwony Krzyż, aby zorganizować kolonie dla swoich najmłodszych podopiecznych. Jeżeli uda się zebrać pieniądze, w wakacje do ośrodka w Sulejowie wyjedzie 20-osobowa grupa maluchów
Pilarzy, ogrodników, ale też np. sprzedawców czy operatorów wózków widłowych poszukiwano na targach pracy, które odbyły się w Radomsku. Miejski Dom Kultury, gdzie firmy rozstawiły swoje stanowiska, przeżywał prawdziwe oblężenie.
Pisemny test wiedzy o ruchu drogowym, jazda zręcznościowa skuterem na czas, czy udzielanie pierwszej pomocy - to niektóre z konkurencji pierwszego etapu eliminacji do ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Eliminacje odbyły się wczoraj w piotrkowskim WORD-zie. Najlepsza okazała się drużyna z Radomska.
W Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się XII Przegląd Małych Form Teatralnych. Ogromny sukces odniósł młodzieżowy zespół teatralny Plan B z Wolborza.
Spłoszone konie, pędzące strusie, ranne psy. Przynajmniej kilka razy w roku agresywne zwierzęta pojawiają się na ulicach miasta, gmin. To nie lada problem dla samorządów. Ani w mieście, ani w powiecie nie ma bowiem „strzelby Palmera” dzięki której w sposób bezpieczny można takie zwierzę uśpić . O jej zakup od lat apeluje Tadeusz Płyk, powiatowy lekarz weterynarii.
Centralne Biuro Antykorupcyjne w poniedziałek zatrzymało dyrektor radomszczańskiego Powiatowego Urzędu Pracy Zofię O. CBA podejrzewa, że w zamian z korzyści majątkowe kobieta pozytywnie rozpatrywała wnioski o uzyskanie środków będących w dyspozycji urzędu przeznaczonych na walkę z bezrobociem.
W Radomsku na koniec marca zameldowanych było 47608 osób na pobyt stały i 893 na pobyt czasowy. W ostatnich latach w mieście więcej ludzi umiera, niż się rodzi. Wyjątkiem były lata 2008 i 2012, gdzie w urzędzie stanu cywilnego zarejestrowano więcej aktów urodzeń niż zgonów. Radomszczanie coraz częściej się rozwodzą. A pracę w mieście trudniej znaleźć kobietom.
Stypendia prezydenta miasta, do 2 i pół. tys. rocznie, będą przyznawane najzdolniejszym radomszczańskim uczniom. Aby móc starać się o pieniądze, konieczna jest jednak wysoka średnia - 5.0.