Olbrzymie emocje wzbudził wśród radnych projekt uchwały w sprawie podziału Piotrkowa na okręgi wyborcze. Przygotowany przez służby prezydenta zmieniał granice okręgów nr 1 i 4 a co za tym idzie liczbę wybieranych w nich radnych. Okazało się jednak, że podczas sesji Rady Miasta głównie rozmawiano o piśmie skierowanym w kwietniu przez Komisarza Wyborczego do przewodniczącego Rady Miasta i prezydenta. Do szefa rady Pawła Szcześniaka pismo jednak nie dotarło.
Prawie trzy tysiące złotych brutto mniej będzie zarabiać prezydent Piotrkowa jeśli w środę radni podejmą uchwałę o zmniejszeniu mu dodatku specjalnego z 40 do 5 procent.
Projekt uchwały w sprawie obniżenia dodatku do pensji dla prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka wpłynął do biura rady miasta. Projekt zakłada obniżenie 40-to procentowego dodatku pensji podstawowej do wysokości .... 5%. pensji zasadniczej.
Czy jest sposób na to, by zahamować zanieczyszczanie miasta? Zdaje się, że „znalazła” go radna Jadwiga Wójcik z Piotrkowa. Radna proponuje, by piotrkowska policja włączyła się w rozwiązanie problemu. Podczas ostatniej sesji radna Wójcik zaproponowała, by funkcjonariusze zbierali odciski palców z butelek PET porzuconych na terenie naszego miasta.
Z funkcji przewodniczącego Klubu Prawica Razem piotrkowskiej Rady Miasta zrezygnował Rafał Czajka. Pałeczki po nim nie chciał przejąć kolejny radny PR Paweł Machera. Czy w Prawicy Razem zaczęło coś zgrzytać? Nic podobnego, mówią członkowie stowarzyszenia.
W klubie radnych Prawicy Razem zwykłe roszady, czy też początek walki o miejsca na listach wyborczych?
Rafał Czajka - wiceprzewodniczący Rady Miasta nie jest już szefem Klubu Radnych Prawicy Razem.
Nie będzie obniżenia diet piotrkowskich radnych. Zostanie utworzona spółka wodno-kanalizacyjna. Po krótkiej przerwie wracają bilety socjalne. Udzielono absolutorium prezydentowi miasta. Takie decyzje zapadły podczas 36 sesji Rady Miasta Piotrkowa.
Zmniejszenie diet radnych około 25-30 procent dotychczasowej wysokości zakłada projekt uchwały, która będzie przedmiotem głosowania na najbliższej sesji Rady Miasta. Zdaniem Andrzeja Czapli przyjęcie tej uchwały pozwoli oszczędzić do końca kadencji ponad 200 tysięcy złotych.
Dwie poradnie: neurochirurgiczna i chirurgii naczyniowej zniknęły z mapy miasta. Specjalistów mieszkańcy muszą szukać w Łodzi lub Zgierzu. Kilka przychodni podstawowej opieki zdrowotnej i poradnia medycyny pracy albo zmieniły lokalizację, albo ich zadania przejęły niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Szpital wojewódzki w Piotrkowie nie ma już też własnej pracowni sekcji zwłok i punktu zaopatrzenia ortopedycznego.