Boże Narodzenie to okres wyjątkowy. Święta poprzedzają liczne spotkania opłatkowe, wigilie i jasełka organizowane w różnych gminach naszego regionu. Takie wydarzenie mają za sobą już mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckie.
Wyjątkową lekcję historii dostali widzowie spektaklu "Niepodległa Folklorem Malowana", którzy licznie przybyli w niedzielny wieczór (08.10) do Centrum Idei "Ku Demokracji" w Piotrkowie. Przedstawienie pokazało czas dążenia społeczności wsi piotrkowskiej do odzyskania niepodległości.
Niepodległa Folklorem Malowana. Pod taką nazwą odbędzie się spektakl przygotowany przez Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej 'Piotrkowianie'. Początek przedstawienia w niedzielę (08.10) o godz. 18 w Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie. Inscenizacja przypomni o 160. rocznicy powstania styczniowego i cenie, jaką za wolność płaci naród.
Pierwszy wakacyjny teatrzyk dla dzieci już za nami. Pogoda i publiczność dopisały, a aktorzy dali z siebie dużo pozytywnej energii, udzielając jednocześnie pożytecznej lekcji na temat odnawialnych źródeł energii.
W Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie odbyła się uroczystość związana z obchodami Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne.
Studentki II roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej piotrkowskiej filii UJK zorganizowały w auli uczelni spektakl pt. „W poszukiwaniu Olafa”. Przedstawienie podziwiało ponad 500 dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i placówek oświatowych z Piotrkowa Trybunalskiego oraz pobliskich miejscowości.
W listopadzie, najmłodsi uczniowie z gminy Grabica gościli w murach swoich szkół aktorów z Teatru Króla. Artyści zaprezentowali spektakl pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka”, niosący ze sobą wartości wychowawczo-profilaktyczne.
Jak co roku w okresie letnim, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, zapraszają wszystkie dzieci z opiekunami na wakacyjne teatrzyki. W każdy wakacyjny wtorek o godz. 11:00 zaprezentują się aktorzy z całej Polski.
Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele pięknych zwyczajów. Wśród nich są jasełka, czyli odgrywanie tradycyjnego bożonarodzeniowego przedstawienia. W kościele parafialnym w Dąbrowie nad Czarną w role m.in. Maryi, Józefa czy Trzech Króli, wcielili się uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. W specjalnie przygotowanych strojach i scenografii, przedstawili sceny narodzin Pana Jezusa.
"Sztukmistrzowie o Piotrkowie, czyli historie w kuli zamknięte" to tytuł spektaklu, jaki w piątkowy wieczór wystawiono na deskach amfiteatru miejskiego.