Młodzież szuka pracy na wakacje. W Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie co dzień bywa po 20 - 30 osób szukających tymczasowego zatrudnienia.
Choć koniec roku szkolnego za pasem, to piotrkowski magistrat nadal nie wie, ilu nauczycieli straci pracę bądź będzie miało ograniczone etaty.
W szkole nie szło mu zbyt dobrze. Do wyboru miał dwie opcje – zostać rockmanem, albo rzeźbiarzem. Wybrał to drugie. Dziś pracuje nad meblem, który będzie prezentem dla potomka książęcej pary. W kołysce, którą wykona rzeźbiarz z Tuszyn-Lasu był może sypiał będzie przyszły król Anglii.
Zwolnienia w szkołach ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest powiat piotrkowski.
Kilkadziesiąt osób z powiatu piotrkowskiego już straciło lub niebawem straci pracę w wyniku planowanych zwolnień grupowych. W najbliższym czasie szeregi bezrobotnych zasili m. In. część osób zatrudnionych w filii UJK w Piotrkowie, czy Domu Dziecka w Sulejowie.
Szefowa piotrkowskiego Urzędu Pracy apeluje do władz miasta o uruchomienie w mieście prac społecznie użytecznych. Miasto (ustami pełnomocnika prezydenta) twierdzi, że efekt tych prac jest żaden. - Pisałam, apelowałam, tłumaczyłam. Dlaczego nie chcemy pomóc ludziom? - pyta dyrektorka PUP-u.
Od 23 maja w Wyższej Szkole Handlowej w Piotrkowie trwają Dni Kariery w ramach tegorocznego Święta Uczelni.
W Tomaszowie będą zwalniać nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Pracę straci też kilkunastu pracowników administracji. Ze wstępnych analiz wynika, że zlikwidowanych zostanie 8 etatów wśród nauczycieli i 16 wśród pracowników administracji.
Pogarsza się sytuacja w piotrkowskiej oświacie. Chociaż nabór do szkół ponadgimnazjalnych jeszcze się ostatecznie nie zakończył, wiele wskazuje na to, że do niektórych piotrkowskich szkół średnich trafi o wiele mniej uczniów niż zakładali dyrektorzy.
Prawie tysiąc bezrobotnych zaktywizowali w tym roku pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.