O 21 centymetrów został przekroczony stan ostrzegawczy na Pilicy w Sulejowie.
27 maja 1990 roku w Polsce odbyły się wolne wybory samorządowe. Gminy wkrótce świętować więc będą 20-lecie samorządności. Tymczasem niedawno powiaty oceniały 10-letni okres funkcjonowania.
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego otrzymał absolutorium. Podczas piątkowej sesji radni powiatowi jednogłośnie przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu.
Rów melioracyjny, który odprowadzał wodę do Luciąży został na pewnym odcinku zasypany i stąd problemy mieszkańców Milejowa.
Wolbórka zalała teren stadionu tomaszowskiej Lechii. Dziś rano rzeka ponownie dała się mieszkańcom we znaki.
Stan alarmowy na Pilicy i Luciąży. Sytuacja w gminie Sulejów pogarsza się z dnia na dzień, z godziny na godzinę.
Od 16 lutego 2010 r. ulegają zmianie opłaty za wydawanie dokumentów w Wydziale Komunikacji i Transportu piotrkowskiego Starostwa Powiatowego. Wynika to z przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury ogłoszonego 1 lutego tego roku.
Kilkadziesiąt tysięcy ton piasku, 3 tony materiałów wybuchowych, łodzie, agregaty prądotwórcze, łopaty oraz tysiące sztuk sprzętu niezbędnego do ratowania ludzi i mienia - powiat piotrkowski przygotowuje się do powodzi. Chociaż na razie sytuacja jest dość stabilna, władze powiatu wolą dmuchać na zimne. Dlatego też w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Piotrkowie odbyło się zwołane przez starostę piotrkowskiego spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Zalane budynki, firmy, gospodarstwa, działki rekreacyjne – tak wyglądał Tomaszów Mazowiecki 5 lat temu podczas powodzi, która na szczęście nie spowodowała ofiar. Straty materialne były jednak ogromne. Mieszkańcy miasta leżącego nad kilkoma rzekami do dziś wspominają tamte wydarzenia.
Po złych doświadczeniach z 2005 roku, gdy wylały rzeki Czarna i Wolbórka, władze miasta wolą dmuchać na zimne. - Powódź ma to do siebie, że może wystąpić w każdej chwili - powiedział Leszek Jakubowski, kierownik Zarządzania Kryzysowego w tomaszowskim magistracie.