Na bardzo zaawansowanym poziomie są roboty przy przebudowie ul. Pereca w Piotrkowie. Na fragmentach modernizowanej drogi pojawił się już asfalt. Przebudowa Pereca to jedno z zadań związanych z rewitalizacją Podzamcza. To jeden z etapów utworzenia bulwarów nad Strawą.
Stare Miasto i Podzamcze w Piotrkowie Trybunalskim systematycznie zmieniają swoje oblicze, przybywa nowych budynków, inne są remontowane. Krajobraz wciąż jednak szpecą kamienice, których los – wydawałoby się – powinien być przesądzony. Ich właściciele nie dają jednak za wygraną i planują remonty. Czy na planach się skończy?
Samorządy województwa łódzkiego i Piotrkowa Trybunalskiego wspólnie wyremontują budynek przy ul. Wojska Polskiego 2, w którym kiedyś mieścił się szpital. Nieruchomość to własność województwa, niszczała przez lata. Remont potrwa do końca 2019 roku, później przeniesie się tam m.in. Biblioteka Pedagogiczna.
21 milionów złotych dofinansowania z funduszy europejskich pozyskał Piotrków Trybunalski na rewitalizację terenów Podzamcza. W piątek w Zamku Królewskim odbyła się uroczystość podpisania umowy dofinansowania projektu partnerskiego „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”.
To, co wydarzyło się w sobotę przy ul. Pereca 6 na piotrkowskim Podzamczu zostało zakwalifikowane jako katastrofa budowlana. Budynek, w którym runęły dwie kondygnacje, prawdopodobnie zostanie przeznaczony do rozbiórki.
W starej kamienicy przy ulicy Pereca 6 na piotrkowskim Podzamczu runęły dwa piętra – taką informację otrzymaliśmy w niedzielny poranek od mieszkańców tej części miasta.
To jedna z ostatnich kamienic w najbliższej okolicy Rynku Trybunalskiego, która nie była do tej pory wyremontowana. Od wielu lat miasto bezskutecznie próbowało kolejnych właścicieli namówić do remontu chociażby elewacji. Teraz wreszcie kamienica wróciła w piotrkowskie ręce i coś drgnęło.
W tym roku ruszy budowa kamienic komunalnych przy ul. Garncarskiej na piotrkowskim Podzamczu. Pierwszeństwo w najmie lokali będą miały młode małżeństwa do 35 roku życia. Procedura wyłaniania najemców została przeprowadzona pod koniec ubiegłego roku. W najbliższych tygodniach poznamy rodziny, które otrzymają mieszkania.
Nasze miasto ma już program rewitalizacji do 2023 roku. Chodzi o wieloletni plan działań w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej i przestrzennej. Celem jest wyprowadzenie obszarów zdegradowanych – Stare Miasto i Podzamcze - ze stanu kryzysu oraz stworzenie warunków do ich zrównoważonego rozwoju.
Blisko 90 proc. terenów piotrkowskiej starówki przeszło już rewitalizację. Obecnie trwają prace związane z regulacją Strawy, a niebawem ruszy remont ulicy Garncarskiej oraz przebudowa placu Zamkowego.