Czy nad Zalewem Cieszanowickim powstanie ośrodek sportów wodnych? Taki obiekt chciałby stworzyć w Mierzynie Lech Pawlak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Remo Niechcice, jedynego w naszym województwie klubu wioślarskiego.
Rada Główna Krajowego Zrzeszenia LZS powołała Komisję Turystyki, w skład której weszli przedstawiciele 12 województw. Ich kadencja potrwa do 2020 r. Nasze województwo reprezentował Władysław Wawrzyńczak – wiceprezes LUKS Gryf Bujny.
Nadal nie wiadomo, czy i kiedy piotrkowskie akweny zostaną zagospodarowane. Niedawno w tej sprawie z apelem do prezydenta wystąpili radni Grzegorz Lorek i Krystyna Czechowska. - Na razie nie ma żadnej konkretnej koncepcji dotyczącej tego terenu, a przecież można pozyskać zewnętrzne dofinansowanie na ten cel i przyciągnąć turystów - mówił kilka dni temu Grzegorz Lorek. Na apel radnych odpowiedział w programie O tym się mówi na antenie Strefy FM prezydent Krzysztof Chojniak.
Od stycznia wzrosły ceny ciepła w Piotrkowie. Nowa stawka opłat jest wyższa o 4,7%. Czy w przyszłych latach opłaty będą rosnąć jeszcze szybciej? Taka groźba istnieje. Dyrektywy unijne związane z koniecznością obniżenia emisji dwutlenku węgla w niedalekiej przyszłości wymuszają restrukturyzację piotrkowskiego systemu ciepłowniczego. Jednak do końca nie wiadomo, w jaki sposób zostanie ona przeprowadzona. Niedawno władze miasta, przedstawiciele MZGK i PGE GiEK S.A podpisały porozumienie w sprawie analizy modernizacji systemu ciepłowniczego w mieście. Jeżeli przeprowadzona na koszt PGE analiza projekt pn. „budowa rury z Bełchatowa” okaże się ekonomicznie uzasadniona, to ciepło popłynie do nas zza miedzy. A jeżeli okaże się inaczej?
Czy do Piotrkowa będą przyjeżdżać amatorzy wód geotermalnych? Istnieje takie prawdopodobieństwo, bowiem jak wynika z badań geologicznych na terenie ziemi piotrkowskiej są źródła geotermalne.
Jeśli uda się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie, piotrkowski Środowiskowy Dom Samopomocy zmieni siedzibę.
Ulica Zalesicka w Piotrkowie wypadła z planu przebudowy na przyszły rok.
Nowe galerie rozrywkowo-handlowe - Stara Tkalnia i Stara Octownia, centrum konferencyjne z restauracją, hotelem i przeszklonym basenem przy Batorego, na Bugaju wielki park rozrywki - obiekty te miały zmienić oblicze Piotrkowa.