Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi, który od 24 grudnia 2018 do 1 stycznia 2019 roku dopuścił się kilku włamań z kradzieżą. Za cele wybrał sobie sklepy, restaurację oraz samochód, a jego łupem padały głównie pieniądze.
Dla nas wręczanie sobie upominków to jedna z bożonarodzeniowych tradycji, dla Urzędu Skarbowego - darowizna. Jeżeli wartość prezentów jest zbyt wysoka, to musimy odprowadzić od nich podatek.
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który okradał swojego pracodawcę. Ze sklepowej kasy w ciągu kilku dni zniknęło ponad 500 zł. Do zdarzenia doszło w jednym z bełchatowskich marketów.
Konsolidacja w banku pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jedno, najczęściej z możliwością obniżenia raty spłacanej co miesiąc do banku. Oferty banków w zakresie kredytów konsolidacyjnych mogą znacznie się od siebie różnić, a najlepsze najłatwiej będzie nam wybrać, korzystając z rankingu kredytów konsolidacyjnych.
W Piotrkowie rozpoczęła się 31. kwesta. Już od środy mieszkańcy mogą wrzucać pieniądze na renowacje zabytkowych nagrobków. Przed głównymi wejściami do cmentarzy stoją wolontariusze, którzy zbierają datki do puszek.
Czasem przychodzi taki moment, gdy potrzebujemy zaciągnąć kredyt, ale z różnych względów nie jesteśmy zainteresowani ofertą bankową czy pozabankową. W takiej sytuacji możemy posiłkować się kapitałem pozyskanym z pożyczki zaciągniętej od prywatnego inwestora. Czym różni się taki sposób finansowania od klasycznego kredytu? Czy jest to bezpieczne i opłacalne? Jak złożyć wniosek o pożyczkę prywatną?
W ciągu ostatnich dwóch dni do bełchatowskiej jednostki zgłosiły się trzy mieszkanki miasta, które przyniosły odnalezione na ulicy pieniądze. Portfel z gotówką (300 zł) trafił już do swojego właściciela. Na odbiór czekają kolejne pieniądze.
Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie (szpital przy ul. Roosevelta) miało otrzymać 450 tys. zł dofinansowania z budżetu państwa. Zapowiadali to w styczniu posłowie PiS podczas konferencji prasowej. Pieniądze do tej pory nie trafiły do szpitala.
Samorząd województwa łódzkiego jako pierwszy w kraju przekazał pieniądze na program in vitro, z którego będą mogli skorzystać mieszkańcy naszego województwa, starający się o dziecko. Zapłodnienie pozaustrojowe nie jest w naszym kraju refundowane z budżetu państwa, dlatego przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego postanowili przekazać na ten cel 200 tysięcy złotych.
Któż z nas nie chciałby zarabiać większych pieniędzy? Niestety, sytuacja na rynku pracy, miejsce zamieszkania czy zawód nie zawsze nam to umożliwiają. Jeśli nie możemy liczyć tymczasowo na zwiększenie zarobków, zawsze możemy nauczyć się lepiej gospodarować pieniędzmi, które posiadamy. Zobacz, jak to zrobić.