Historia zatoczyła koło. Kolejowy przystanek w gminie Będków w powiecie tomaszowskim powrócił do historycznej nazwy Wolbórka. Przez ostatnie ponad 80 lat nosił nazwę Czarnocin, z czym nie zgadzały się władze gminy Będków.
Do zamkniętych w nocy kas PKS-u dołączyła kolej. Próżno szukać w Piotrkowie otwartej kolejowej kasy biletowej.
Od tego miesiąca PKP Energetyka S.A. opiekuje się oświetleniem ulicznym w Piotrkowie. Teraz to kolejowa firma ma wymieniać żarówki w lampach ulicznych.
Zdewastowano trakcję elektryczną w Jarostach, stwarzając przy tym zagrożenie dla pasażerów wielu pociągów.
Mieszkańcy Ignacowa w gminie Rozprza mogą czuć się bezpiecznie. Przejazd kolejowy w tej miejscowości zachowa swój dotychczasowy status, a to oznacza, że całodobowo będzie tam pełnić służbę dróżnik opuszczający zapory przed każdym przejeżdżającym pociągiem.
Piotrkowski dworzec kolejowy nie będzie straszyć kibiców piłki nożnej. Na remont dworca w Piotrkowie kolej wyasygnuje dziewiętnaście milionów złotych. W tym roku dowiemy się, kto przygotuje projekt techniczny, a prace zaczną się z początkiem roku 2011.
Szykuje się kolejna awantura o dróżnika, tym razem w gminie Rozprza. Podobna sytuacja miała miejsce niedawno w Moszczenicy i Gorzkowicach.
Twarda postawa władz gminy Gorzkowice odniosła skutek. Kolej nie zmieni kategorii przejazdu kolejowego w Wilkoszewicach. Nadal bezpieczeństwa osób, które przechodzą przez tory, strzec będzie dróżnik.
Mieszkańcy Wilkoszewic w gminie Gorzkowice zaprotestowali przeciwko zapowiadanej przez kolej zmiany kategorii przejazdu strzeżonego.
Mieszkańcy Moszczenicy i Gajkowic zaprotestowali przeciwko zapowiadanej likwidacji stanowiska dróżnika na najbardziej ruchliwym przejeździe kolejowym.