W wieku 86 lat zmarł Jerzy Szmigulski. Był on działaczem piłkarskim przez blisko 50 lat związanym ze Skalnikiem Sulejów.
24 kwietnia członkowie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowali, że rozgrywki piłkarskie w III lidze i niższych klasach rozgrywkowych, będą prowadzone tylko i wyłącznie przez pracowników Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, a nie jak do tej pory Okręgowych Związków Piłki Nożnej, co oznacza, że funkcjonowanie tych drugich jest bezzasadne. Zmiany weszły w życie 1 lipca, tego dnia Okręgowe Związki Piłki Nożnej zostały przekształcone w delegatury wojewódzkich związków. Kierownikiem tej piotrkowskiej ma być Stanisław Sipa, choć jeszcze umowy nie podpisał, tymczasem nadal pełni też funkcję prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej, który ma zostać zlikwidowany do końca roku.
Przedstawiciele Zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz kierownictwa Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na finał rozgrywek w piłkę nożną o Puchar Polski na szczeblu województwa łódzkiego. W finale spotkają się trzecioligowe drużyny UNII Skierniewice i Klubu Piłkarskiego RKS LECHIA 1923 Tomaszów Mazowiecki.
Znamy już datę i godzinę finału Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego, który zostanie rozegrany w trybunalskim grodzie. Mecz odbędzie się 26 czerwca 2019 roku o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Żwirki 6. Szczegółowy termin ustalono podczas spotkania, w którym wzięli udział Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Krzysztof Chojniak, Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, Stanisław Sipa, wiceprezes ŁZPN oraz prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim, Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego oraz Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim.
Jak już informowaliśmy finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim odbędzie się w czerwcu na miejskim stadionie Concordia w Piotrkowie Trybunalskim. Choć decyzję podjęto już wcześniej, w czwartek odbyło się posiedzenie kierownictwa łódzkiego Związku Piłki Nożnej, podczas którego prezes OZPN Stanisław Sipa oficjalnie wystąpił z wnioskiem o organizację wydarzenia w trybunalskim grodzie. Członkowie Zarządu przychylnie rozpatrzyli prośbę.
Data powstania zrzeszających ich organizacji. Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Związku Zawodowego Maszynistów w Polsce z okazji 100-lecia powstania tej organizacji odbył się w sobotę w Moszczenicy. Jednak to niejedyny jubileusz, który celebrowano podczas tej imprezy, w tym roku mija bowiem także 100. rocznica powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Pierwszy z trzech turniejów organizowanych przez Piotrkowski Klub Sportowy Polonia z cyklu Polonia Cup odbył się 11 lutego w Hali Relax. Rywalizowali reprezentanci 10 drużyn z roczników 2007/2008, najlepsza okazała się drużyna Szczerbca Wolbórz, która w finale pokonała GUKS I Gorzkowice 2:0.
Kilka dni później poznaliśmy zwycięzców turniejów, w których rywalizowali zawodnicy z roczników 2010, 2005 i 2006.
Piłkarze z naszego regionu tradycyjnie wznowią rozgrywki w marcu. Członkowie Wydziału Gier Okręgowego Związku piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim ustalili terminy inauguracji rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2018/2019:
Członkowie Wydziału Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej sporządzili analizę rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Piłkarze rzadziej faulowali, ale w rundzie jesiennej niezmiennie zakłócano porządek podczas meczów, doszło też naruszenia nietykalności cielesnej, a w kilku sytuacjach sędziowie nie stanęli na wysokości zadania.
Piłkarzom Stali Niewiadów nie udało się po raz trzeci z rzędu wywalczyć mistrzowskiego tytułu, podczas Halowych Mistrzostw Okręgu Piotrkowskiego, będących jednocześnie XVIII Memoriałem Zdzisława Bińka – zasłużonego działacza wolborskiego klubu, najlepszy był grający w piotrkowskiej okręgówce Świt Kamieńsk. Turniej odbył się w Wolborzu.