Nadużywanie alkoholu to poważny problem społeczny, który dotyka wiele osób na całym świecie. W Polsce, według statystyk, problem ten dotyczy około 1,5 miliona osób. Nadużywanie alkoholu prowadzi do wielu negatywnych skutków zarówno w sferze zdrowotnej, jak i społecznej. W skrajnych przypadkach, może prowadzić do zatruć alkoholowych, które stanowią realne zagrożenie dla życia.
Uzależnienie alkoholowe jest poważnym problemem społecznym, który dotyka coraz więcej osób na całym świecie. W Polsce, według różnych szacunków, problem ten dotyczy od 800 tys. do nawet 2 mln osób. Choroba alkoholowa to nie tylko problem osoby uzależnionej, ale także jej rodziny, najbliższego otoczenia i całego społeczeństwa.
Uzależnienie od alkoholu to poważne i skomplikowane zaburzenie, które dotyka miliony osób na całym świecie. Jest to stan, w którym osoba nie jest w stanie kontrolować swojego spożycia alkoholu, mimo negatywnych konsekwencji dla jej zdrowia, pracy, relacji i życia.
Cichy zabójca, jakim jest tlenek węgla, ponownie dał o sobie znać. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotnie popołudnie (02.12) na terenie gminy Rozprza. Mieszkanka powiatu piotrkowskiego podtruła się tlenkiem węgla. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji mieszkańców oraz służb ratowniczych udało się uratować życie młodej kobiety.
Odtrucie alkoholowe jest prowadzone przez najlepszych specjalistów – lekarzy lub ratowników medycznych, którzy pomagają w bardzo skutecznym zmniejszeniu toksyn w organizmie. W wyniku picia alkoholu w naszym organizmie pojawiają się toksyny, które są wynikiem przemian metabolicznych alkoholu. Niestety w ich wyniku nasz organizm nie może funkcjonować prawidłowo. Bardzo odczuwalne są skutki zbyt dużej ilości toksyn w organizmie. Są nimi takie objawy, jak np. ból głowy, nudności, wymioty oraz poczucie dezorientacji. Po nadużyciu alkoholu w naszym ciele zachodzą zmiany, które doprowadzają do niekorzystnych objawów. Odtrucie alkoholowe sprawia, że nawet po dużym nadużyciu alkoholu, łatwiej jest wrócić do dawnej równowagi.