Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu jest bardzo dynamiczny. Popyt na mieszkania jest ogromny, ale i ofert sprzedaży nowych mieszkań od deweloperów jest coraz więcej. Czym się kierować wybierając mieszkanie? Dlaczego warto zainteresować się mieszkaniami dewelopera Omega Buildings?
Oryginalna architektura, bogaty wybór mieszkań o różnych powierzchniach i układach funkcjonalnych, a wszystko to w kameralnym i spokojnym punkcie na mapie Piotrkowa. Sprawdź i przekonaj się, że osiedle Szkolna Nowe Sady to miejsce stworzone dla Ciebie!
56 rodzin odebrało we wtorek klucze do mieszkań w dwóch nowych blokach TBS, które powstały przy ul. Nowy Świat na osiedlu 800-lecia.
4932 zł – tyle średnio zapłacimy za mkw. mieszkania z rynku wtórnego w Piotrkowie. Dało to miastu 29. miejsce w Polsce i trzecie w województwie łódzkim. W naszym regionie, chcąc wynająć używany lokal najmniej wydamy w Bełchatowie, który jest czwartym najtańszym miastem (powyżej 50 tys. mieszkańców) w całym kraju według rankingu serwisu rankomat.pl.
Niełatwo dzisiaj o znalezienie okolicy, w której będzie można jednocześnie odpocząć i oddać się aktywnej rekreacji. Wielu z nas chciałoby swoją przyszłość związać z miejscem bezpiecznym, a zarazem takim, w którym będzie można żyć komfortowo. W Piotrkowie Trybunalskim to możliwe. Na wschodzie miasta, wiele osób zamieszkało już na osiedlu Zielona Aleja. Kompleks jest już niemal w pełni ukończony. Trwa jeszcze budowa ostatniego bloku, więc szansa na zamieszkanie w "zielonym sercu" Piotrkowa, wciąż jest realne.
Piotrków ostatecznie nie dołączył do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, czyli rządowego programu, który zakłada budowę wielorodzinnych budynków. W jego ramach powstaną mieszkania do nabycia na preferencyjnych warunkach.
W ciągu roku ceny transakcyjne mieszkań na rynku wtórnym wzrosły od 7 do 13 proc., najwyższe wzrosty odnotowano w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu, najniższe w Warszawie - wynika z Barometru Metrohouse i Gold Finance. W dalszym ciągu duży jest udział zakupów w celach inwestycyjnych.
- Zaczynamy nowe życie – mówili lokatorzy odrestaurowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 16, którzy w piątek (23 kwietnia) odebrali klucze do swoich mieszkań. Budynek przy ul. Zamurowej 16 to największa i jednocześnie ostatnia z kompleksu trzech odrestaurowywanych kamienic, w których urządzono mieszkania. Tym razem klucze do nowego „M” z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka odebrało dziesięć rodzin.
Konwencja Krajowa Porozumienia oraz Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to tematy środowej konferencji prasowej zorganizowanej w Rynku Trybunalskim. Udział w niej wziął wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, jednocześnie prezes zarządu okręgu piotrkowskiego Porozumienia Jarosława Gowina oraz lokalni działacze tej partii.
W lutym prezydent Piotrkowa oraz przedstawiciele pięciu innych miast z łódzkiego podpisali wstępne porozumienie o włączeniu się w rządową Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. W jej ramach ma powstać łącznie 600 mieszkań w całym województwie, wynajmowanych na zasadach znanych z TBS-ów. Jak się okazuje udział Piotrkowa w programie wcale nie jest przesądzony. Na antenie radia Strefa FM, o wątpliwościach wokół SIM-ów, rozmawiali w programie „O tym się mówi” Krzysztof Chojniak oraz Marcina Cecotka.