Państwowa Straż Pożarna w Piotrkowie ma kolejnego tymczasowego komendanta. St. kpt. Jakub Rytych pokieruje jednostką przez najbliższe dwa miesiące. Tym samym nie rozwiązał się pat, który trwa od ponad roku, kiedy to na emeryturę przeszedł komendant Włodzimierz Kapiec.
- Sytuacja, która się tu wytworzyła nie sprzyja pracy. Szkoda, że nie mamy od roku komendanta. Nie wiem, czy jesteśmy za coś karani? - powiedział niedawno odchodzący na emeryturę bryg. Marek Skrobek, dowódca Jednostki Ratowiczniczo-Gaśniczej piotrkowskiej straży pożarnej. Nawiązał w ten sposób do zamieszania, jakie powstało po odejściu komendanta Włodzimierza Kapca.
Kto ma pierwszeństwo przy Kwadracie? Czy na Armii Krajowej można zawracać? Czy wysepka na placu Kościuszki to tak naprawdę rondo? Niby wszyscy kierowcy znają przepisy ruchu drogowego, jednak po pewnym czasie okazuje się, że zaczynamy jeździć na pamięć, znaki drogowe gdzieś umykają, czasem nawet zapominamy, co one oznaczają. Wtedy można mieć przykrą niespodziankę w postaci kolizji lub co gorsza wypadku.
Najpierw był zachwyt popularnym i tanim materiałem budowlanym, a po kilkudziesięciu latach walka z nim i całkowity zakaz stosowania w wielu krajach. Mowa oczywiście o eternicie, którego najbardziej niebezpiecznym – zagrażającym zdrowiu – składnikiem jest azbest. Na polskich dachach i elewacjach znajduje się wciąż przeszło 1,3 mld mkw płyt azbestowo-cementowych, czyli około 15 mln ton. Na wsiach więcej niż w miastach. W gminie Grabica w powiecie piotrkowskim inwentaryzacja wykazała, że łączna masa wyrobów azbestowych opiewa na wagę około 5 mln 787 tys. 144 kg.
Czarny, intensywny, uciążliwy dym spowija ulicę Próchnika w Piotrkowie. Mieszkańcy bloków skarżą się na nasilający się kaszel, chrypkę. Dym wydobywa się z trzech kominów należących do firm zlokalizowanych po przeciwnej stronie ulicy.
Mieszkańcy ul. Swojskiej w Piotrkowie skarżą się na zły stan drogi. Jest to ślepa uliczka prowadząca do prywatnych posesji, nie posiada asfaltowej nawierzchni, a jej stan faktycznie jest zły, co pokazują liczne dziury.
Około 1500 samochodów przybyło w ubiegłym roku w Piotrkowie. W związku z tym w mieście brakuje parkingów. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy, którzy próbują znaleźć miejsce postojowe na ul. Szkolnej w pobliżu komendy policji i Urzędu Miasta lub nawet na terenach piotrkowskich osiedli.
Dwaj mężczyźni (27 i 32 lata) zostali zatrzymani przez bełchatowskich kryminalnych za posiadanie środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli prawie 50 gramów amfetaminy, 16 gramów suszu marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek ecstasy.
Zaparkowanie samochodu w okolicach Urzędu Miasta przy Szkolnej graniczy z cudem. Problem trwa od lat. Być może komunikacyjny koszmar wkrótce się skończy, władze miasta rozpatrują bowiem możliwość postawienia przy budynku magistratu... piętrowego parkingu.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie zajmie się sprawą budynku po byłym Metalplaście. Nieruchomość jest w fatalnym stanie, przez co niemożliwy jest remont ul. Próchnika. Podczas prowadzenia prac budynek mógłby się zawalić i spowodować zagrożenie dla pracowników oraz mieszkańców miasta.