Znajdują się w wielu miejscach Piotrkowa Trybunalskiego. Pojemniki na używaną odzież - bo o nich mowa - należą do Polskiego Czerwonego Krzyża oraz fundacji współpracujących z PCK. Szczytny cel oddawania niechcianej odzieży dla potrzebujących staje się jednak problemem. Większość pojemników nie jest bowiem dostatecznie często opróżniania i odzież ląduje dookoła nich. Tworzy się bałagan, który w konsekwencji może być zagrożeniem pożarowym, ale przede wszystkim szpeci wizerunek miasta. Kto powinien posprzątać ten bałagan?
Warto nie bagatelizować ostrzeżeń o silnym wietrze. O sile natury przekonał się właściciel audi, na które przewrócił się kontener na odzież używaną.
Zastąpił pomarańczowy namiot użyczony przez piotrkowskich strażaków. Mowa o podwójnym kontenerze, który połączony w jedno pomieszczenie o wymiarach 6x5 metrów już służy przybywającym na Szpitalny Oddział Ratunkowy piotrkowskiego szpitala wojewódzkiego.
Nowy Rok przyniesie spore zmiany w zasadach magazynowania odpadów. Od 1 stycznia 2021 roku wchodzi w życie uchwalone 11 września 2020 roku rozporządzenie Ministra Klimatu w sprawie szczegółowych wymagań dla magazynowania odpadów, opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 8 października pod pozycją 1742. Na jego mocy warunki magazynowania odpadów w Polsce mają być dostosowane do zasad obowiązujących w Unii Europejskiej.
Polacy od lat korzystają z kontenerów na odzież z logo Polskiego Czerwonego Krzyża. Można do nich wrzucać nie tylko ubrania. Ile takich pojemników jest w powiecie piotrkowskim? Okazuje się, że ponad dwukrotnie mniej niż w powiecie opoczyńskim.
Wracamy do sprawy rozrzuconych na klatce schodowej śmieci w kamienicy przy ul. Sieradzkiej w Piotrkowie. Przypomnijmy, że mieszkańcy budynku skarżyli się na sterty odpadów i odstraszający fetor, który unosi się w budynku, ponieważ kontenery ustawione zostały wewnątrz kamienicy. Sprawdziliśmy czy umieszczanie pojemników na śmieci w budynku jest zgodne z prawem.
W niedzielę ok. 11:00 na piotrkowskim cmentarzu zapalił się kontener ze śmieciami.