Piotrkowski park Belzacki wzorem parku im. ks. J Poniatowskiego będzie rewitalizowany. Taką informację przekazał na antenie Strefy FM Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.
Szczury wielkości ... byków biegają po Starym Mieście. Taką informację przekazał nam jeden ze słuchaczy radia Strefa FM. Czy rzeczywiście w Piotrkowie mamy problem z gryzoniami?
W poniedziałek, 17 sierpnia piotrkowski magistrat będzie otwarty dla mieszkańców zgodnie z godzinami pracy, tj. do 15.30, a Biuro Obsługi Mieszkańców do 17.00.
W pobliżu skweru handlowego Piotr i Paweł w Piotrkowie stoi już siłownia zewnętrzna. To efekt ubiegłorocznych projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Mimo że część z nich przepadła w głosowaniu, niektóre zostaną wykonane z budżetu miasta.
fot. Mariusz Jaroń
Niepotrzebne wersalki, kanapy, inne meble, pralki, lodówki, stare drzwi czy okna to tzw. śmieci wielkogabarytowe. Piotrkowski magistrat apeluje do mieszkańców miasta, szczególnie mieszkających w zabudowie wielorodzinnej (bloki, wspólnoty mieszkaniowe), aby zadbali o najbliższe otoczenie i wyrzucali "wielkogabaryty" w okresie ich odbioru lub, jeżeli termin jest odległy, odwozili je do popularnych PSZOK-ów.
Włodarze Piotrkowa planują budowę mini osiedla. Miałoby ono powstać we wschodniej części miasta przy ul. Broniewskiego. Działkę pod budowę nieruchomości magistrat przekazał TBS-owi.
Imieniny Piotrków 2015 pod lupą śledczych. Policjanci sprawdzają czy procedura wyłonienia firmy organizującej dni miasta nie była ustawiona.
Okazuje się, że przygotowanie prostej uchwały nie jest takie proste. W poniedziałek radni zebrali się na nadzwyczajnej sesji, aby przegłosować uchwałę pod intrygującą nazwą "w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w zakresie budowy przyłączy kanalizacyjnych”. I co? Dziś uchwała będzie procedowana ponownie.
Radni Piotrkowa spotkali się w poniedziałek w trybie nadzwyczajnym. Co było aż tak pilne?
Na wernisaż wystawy jego prac do Galerii przy Sieradzkiej przyszło w 2010 roku kilkaset osób. Był to wielki sukces artysty, ale też sukces człowieka. Wtedy powiedział nam, że smak jego życiu nadają dwie skrajne dziedziny – sztuka i polityka, a każda z nich uruchamia w nim inne pokłady wrażliwości i potencjału. Dziś nadal zmaga się z jedną i drugą. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta i przygotowuje się do kolejnej wystawy swoich prac. Jest coś jeszcze – we wrześniu dostanie Złotą Wieżę Trybunalską.