Bezdomni z noclegowni przy ulicy Belzackiej nie przeprowadzą się w tym roku do nowego obiektu.
O nadanie rondu u zbiegu ulic Wolborskiej, Wyzwolenia, Wierzejskiej, Rzemieślniczej imienia księdza prałata Tadeusza Pecolta wnioskuje Rektorat Kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie.
Poseł Marek Domaracki sprzeciwia się polityce nazywania rond i ulic stosowanych przez Radę Miasta w Piotrkowie. W tej sprawie skierował interwencję poselską do przewodniczącego rady – Mariana Błaszczyńskiego.
Z początkiem roku wchodzi w życie ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Założenia są proste – ma być solidnie i efektywnie. Znaczna część odpadów zostanie poddana recyclingowi w tzw. regionalnych instalacjach – czyli wyspecjalizowanych składowiskach śmieci. To miasto wybierze odpowiednie dla siebie składowisko i firmę, która odbierze śmieci od mieszkańców. To również miasto zadba o to, by śmieci były segregowane. Ostatecznie ustali również ich cenę. Dlaczego? Żeby było czysto.
W przyszłym roku do Piotrkowa zawita kolejny Orlik. Taką deklarację złożył w piotrkowskim Urzędzie Miasta Dariusz Klimczak – członek zarządu Województwa Łódzkiego.
Miejska rada uchwaliła budżet, co prawda nie jednogłośnie, ale...
Jeszcze w poniedziałek kolejna edycja społecznej akcji “Widzę Reaguję” stała pod dużym znakiem zapytania. Powodem było przegapianie terminu złożenia wniosku (na realizację projektu) przez partnerów akcji, czyli piotrkowskie Starostwo Powiatowe, policję i Łódzki Urząd Wojewódzki. Policja tłumaczyła, że nie ona składa wnioski, a może być jedynie ich inspiratorem. Samorządu nie mogła zainspirować, ponieważ o akcji została poinformowana zbyt późno.
Tym razem chodzi o nieruchomość przy ulicy Spacerowej w Piotrkowie.
Władze Piotrkowa biorą pod lupę dotacje dla niepublicznych placówek oświatowych.
W niedzielę po południu na Rynku Trybunalskim zorganizowano spotkanie wigilijne dla mieszkańców miasta.