Rozliczanie faktur to jeden z nieodłącznych elementów prowadzenia własnej firmy. Wart ułatwić sobie tę czynność i skorzystać z darmowych narzędzi, które pomogą w fakturowaniu. Czym kierować się przy wyborze i na co warto zwrócić uwagę? W poniższym artykule znajdziesz kilka przydatnych informacji na ten temat.
Mega-Tech to łódzka firma, która jest producentem programów do fakturowania. W ofercie znajduje się m.in. aplikacja Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Prowadząc firmę warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Programom Mega-Tech zaufały tysiące. Sprawdźmy, dlaczego warto je sprawdzić w swojej firmie!
Wystawianie przez kontrahentów faktur z odroczoną płatnością powoduje, iż na konto sprzedawcy pieniądze za sprzedany towar lub wykonaną usługę trafiają z opóźnieniem. Czas ten może wynosić nawet kilka miesięcy, co ma duże znaczenie dla zachowania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Nie ma również gwarancji, iż po upływie terminu zapłaty zobowiązania finansowe zostaną zaspokojone. Jednym z popularnych rozwiązań, umożliwiających prężny rozwój firmy niezależnie od ilości wystawionych faktur z odroczoną płatnością jest faktoring. Na czym on polega i jakie są jego rodzaje?
Ponad 1/3 firm wystawia miesięcznie mniej faktur niż przed pandemią; to oznacza mniejsze wpływy w firmowym budżecie i mniejszy obrót w gospodarce - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów i NFG. Główne przyczyny zmniejszonej liczby faktur w obiegu to m.in. słabszy popyt na produkty i usługi.
Faktoring online to nowoczesna usługa finansowania zewnętrznego, która cieszy się coraz większym uznaniem przedsiębiorców. To idealna alternatywa dla kredytu bankowego, a jednocześnie dobry sposób na zadbanie o płynność finansową przedsiębiorstwa. Sprawdź, czy faktoring jest dobrym rozwiązaniem dla Twojego biznesu!
Branża gastronomiczna to jedyny kanał sprzedaży produktów FMCG, który w 2017 roku odnotował wzrost. Co więcej, zmiana nawyków konsumenckich, mimo licznych problemów przed jakimi stanęły firmy z sektora HoReCa, daje powody do optymizmu. Jeśli przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelarskiej chcą jednak skorzystać z potencjalnych możliwości jakie niesie ze sobą tendencja wzrostowa, niezbędne jest utrzymanie przez nich płynności finansowej. W tym kontekście nie dziwi nikogo rosnąca popularność faktoringu, który jest obecnie najszybszym i najprostszym sposobem na zatory płatnicze i gwarancję stabilizacji finansowej.
Wyróżniamy kilka rodzajów faktur – tradycyjną fakturę VAT, uproszczoną, eksportową, zwolnioną z VAT, marżę, zaliczkową, końcową czy fakturę pro forma.... Którą kiedy się posługiwać, co odróżnia je od pozostałych? Wybraliśmy trzy z nich – może nie tyle najważniejsze, ile takie, które każdy początkujący przedsiębiorca po prostu powinien znać.