Absolutnym rekordzistą był “Avatar”. Film Jamesa Camerona obejrzało w piotrkowskim kinie około 30 tysięcy widzów. O 10 tys. mniej miały “Och Karol 2” i “Listy do M.” Nieźle wypadła też “Sala samobójców”, a teraz tłumy przychodzą na “Jesteś Bogiem”.
W piątek, 28 września, jednym z gości specjalnych wydarzenia „Vabank 30 lat później” zorganizowanych przez Ośrodek Działań Artystycznych i Lożę Kulturalną Stare Miasto było Krzysztof Kiersznowski, aktor, który w kultowej komedii Juliusza Machulskiego wcielił się w postać Nuty. Znany z ponad stu różnych produkcji pełnometrażowych i telewizyjnych, filmowy Wysoki („Weryfikacja”), Wąski („Kiler” i „Kilerów 2-óch”), Wtyka („Kryminalni”) czy Wnuk („Twarzą w twarz”) podczas spotkania z publicznością w galerii ODA, przy Sieradzkiej 8, miejscu gdzie przed laty powstała scena napadu na jubilera, otwierająca komedię „Vabank”, wspominał anegdoty z piotrkowskiego planu i różne inne zdarzenia związane z komedią Juliusza Machulskiego.
W piątkowy wieczór Rynek Trybunalski znów stał się planem filmowym kultowego filmu Juliusza Machulskiego "Vabank". A wszystko z okazji 30. rocznicy powstania filmu. Całość zorganizowana została przez Ośrodek Działań Artystycznych i Lożę Kulturalną Stare Miasto.
Od najbliższego piątku w piotrkowskim Heliosie można będzie zobaczyć jedną z najważniejszych premier 2012 roku.
Na początku lat 80. XX stulecia w Piotrkowie, Juliusz Machulski, wówczas 25-letni, świeżo upieczony absolwent łódzkiej Filmówki, prywatnie syn aktora Jana Machulskiego, nakręcił znaczną część zdjęć do swego debiutanckiego filmu Vabank.
W tym roku minęła 30 rocznica premiery kultowego polskiego filmu „Vabank”", do którego część scen kręcono w Piotrkowie.
Kto duchów się nie boi, tego zapraszamy na Rynek Trybunalski. "Wakacje z duchami", czyli coś dla ludzi o mocnych nerwach, już w najbliższą sobotę.
Zamordowano kilka kobiet. Gdzie? Nad Zalewem Sulejowskim. Kto jest mordercą? Tę zagadkę musi rozwikłać komisarz Alex. Choć akcja popularnego serialu TVP1 dzieje się głównie w Łodzi, w piątek ekipa filmowa kręciła w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim. To właśnie u nas powstaje cały pierwszy odcinek drugiej serii serialu - „Mordercze lato”.
Od piątku do niedzieli (20-23 lipca) nieopodal Spały, w Teofilowie powstawały zdjęcia do jednego z odcinków nowego serialu TVP „Paradoks”. M.in. w starej, drewnianej willi oznaczonej numerem 34 ekipa filmowa pod kierunkiem reżysera Grega Zglińskiego znalazła plener do 4 odcinka serii, zatytułowanego „Tatary”.
Trzyminutowe filmiki, których głównym bohaterem będzie Piotrków, połączone w jeden intymny fresk o naszym mieście. Jednym słowem projekt Piotrków 24/24, projekt, w którym mieszkańcy Piotrkowa (i nie tylko) tworzą opowieść o miejscu, które kochają, w którym dobrze się czują i chętnie przebywają.