Chociaż noclegownia przy ul. Wroniej w Piotrkowie już jest przepełniona, potrzebujący pomocy nie zostaną jednak odesłani z kwitkiem.
Co roku dochodzi do tragedii z powodu wychłodzeń i zamarznięć. W Tomaszowie odkąd prowadzona jest ogrzewalnia dla bezdomnych takich przypadków nie odnotowano.
W mieście uruchomiono miejsce, w którym przed mrozem moga się ukryć potrzebujący. Na razie zlokalizowane jest przy ul. Farbiarskiej 20 (teren dawnej Budowlanki).
Skrót informacji dla mieszkańców gminy Sulejów i trochę moich spostrzeżeń na temat zjawiska bezdomności zwierząt i realizacji w jej zmniejszaniu (dotyczy psów i kotów).
Służby miasta Piotrkowa Trybunalskiego i okolic, nie wywiązują się z obowiązku zapewnienia bezpiecznego poruszania się pojazdami mechanicznymi na drogach, jak i dla pieszych na chodnikach.
Janusz w noclegowni mieszka od 2001 roku. Ma prawie siedemdziesiątkę na karku. Swego czasu dostał mieszkanie, nie przyjął, bo wiedział, jak to się może skończyć. Koledzy, alkohol...
Temperatury sięgające minus 20 stopni to dla bezdomnych prawdziwy koszmar. Mimo to w noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie są jeszcze wolne miejsca. Schronienie, po dostawieniu łóżek, może tam znaleźć nawet 70 osób. - W tej chwili mamy na liście 40 osób. Jest jeszcze miejsce. Dzisiaj mają trafić do nas następne dwie osoby. Nikogo nie zostawimy bez pomocy – mówi Elżbieta Gańczak, kierownik noclegowni.
Bezdomni z noclegowni przy ulicy Belzackiej nie przeprowadzą się w tym roku do nowego obiektu.
Na wtorkowej Komisji ds. Rodziny, Zdrowia, Spraw Społecznych i Osób Niepełnosprawnych piotrkowskiej Rady Miasta pochylono się nad problemem udzielania pomocy medycznej osobom bezdomnym w Piotrkowie. Pojawiły się zarzuty wobec dwóch piotrkowskich szpitali. Radni złożyli dwie propozycje do prezydenta miasta, jak rozwiązać problem.
Piotrków otrzymał dofinansowanie na urządzenie noclegowni dla bezdomnych w pawilonie przy ul. Wroniej. Prace nad adaptacją budynku mają rozpocząć się na wiosnę.