Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku za odbiór śmieci zapłacimy jeszcze więcej niż dziś.
Aktorka Dorota Stalińska gościła w Niepublicznym Przedszkolu im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie. Wspólnie z policjantem z drogówki przeprowadziła pogadankę pod hasłem „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”.
Nie ma piotrkowianina, który nie znałby tej budowli. Wysoka na 33 metry, usytuowana na wzniesieniu Łysiec, na terenie dawnego ogrodu kolejowego, góruje nad śródmieściem Piotrkowa od 1926 roku. Wieża ciśnień wybudowana przez amerykańską firmę Ulen & Co. stała się w pewnym stopniu symbolem miasta. Co kryje w swym wnętrzu ta na co dzień niedostępna przeciętnemu piotrkowianinowi budowla? Jaki widok rozpościera się z jej dachu? Odpowiedź na te pytania w najnowszych filmie z cyklu „Odkrywamy Piotrków nieznany..."
Ruszają kolejne przetargi na nieruchomości wchodzące w skład Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. To, co stanowi o atrakcyjności terenów pod nowe inwestycje, to bardzo niski czynsz dzierżawny - za każdy metr kwadratowy powierzchni przedsiębiorca zapłaci jedynie 10 groszy.
Władze oraz studenci piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach uroczyście zainaugurowali nowy rok akademicki. Dla wielu młodych osób to początek przygody ze studiami.
Nadchodząca jesień będzie utkana dzianiną. - Swetrowa jesień jest już w piotrkowskich "sieciówkach" – mówi Kalina Paroll, projektantka mody. - Ładnie ubrane manekiny zachęcają do zakupów. Jean Cocteau - wybitny twórca (także mody) twierdził, że moda umiera młodo, a tymczasem... nie w dziedzinie dziewiarstwa. Tak jest od lat.
Piotrkowscy studenci rozpoczynają w piątek rok akademicki. - Rok zapowiada się dobrze, bo zainteresowanie studiami w naszej Filii było spore w porównaniu z ubiegłym rokiem – mówił na antenie Strefy FM dr Janusz Budziński, prodziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego piotrkowskiej Filii UJK.
Kto i kiedy pozostawił graffiti na murze kościoła? Co wydarzyło się w 1825 roku? Czym zasłynął ks. Ignacy Bogusławski? Kim jest tajemniczy rycerz, którego nagrobek znajduje się w świątyni? Co kryje się pod świątynną posadzką? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać w niedzielę, 4 października, po mszy św. o godz. 12.00 w mierzyńskim kościele.
„Ile pozostanie w nas” to tytuł piosenki, która dziś ma ogólnopolską premierę. Muzykę i tekst napisał piotrkowianin Wojciech Baranowski. Utwór wykonuje grupa Elenaor Krieger, której wokalistą jest Ernest Staniaszek.
W poniedziałek, 28 września wieczorem policjanci pojechali na ulicę Hubala w Tomaszowie, gdzie (wg przekazanej im informacji) opiekę nad małymi dziećmi miał sprawować pijany ojciec.