Są niezależne, drapią, ale i tak większość marzy o tym, aby mieć je w swoim domu. Mowa oczywiście o kotach. 17 lutego możemy poświęcić im nieco więcej uwagi niż zwykle, właśnie wtedy obchodzony jest ich dzień. Świętując ze swoimi pupilami, korzysta na tym także nasze zdrowie.
Rządowa Komisja Kodyfikacyjna pracuje nad zmianami w kodeksie pracy. Jedną z nich ma być wprowadzenie niepłatnej przerwy na papierosa.
Jesienią ma rozpocząć się remont zrujnowanego budynku poszpitalnego przy ul. Wojska Polskiego 2 w Piotrkowie. W 2019 roku przeniesie się tam bowiem Biblioteka Pedagogiczna. Wszystko w ramach rewitalizacji piotrkowskiego Podzamcza.
Środa Popielcowa to dzień pokuty i duchowego przygotowania do okresu Wielkiego Postu. W tym roku przypada 14 lutego.
57-latek próbował wyłudzić odszkodowanie komunikacyjne na ponad 52 tys. zł. Odpowie też za wręczenie łapówki. Z kolei za jej przyjęcie będzie odpowiadać 46-letni pracownik stacji kontroli pojazdów. Zatrzymali ich piotrkowscy policjanci. Obu mężczyznom grozi nawet do 10 lat więzienia.
Czarny, intensywny, uciążliwy dym to ostatnio największy problem osób mieszkających przy ulicy Próchnika w Piotrkowie. Mieszkańcy skarżą się na szereg dolegliwości, nasilający się kaszel, chrypkę, na które wpływ może mieć zanieczyszczone powietrze spowodowane tym co wydobywa się z kominów znajdujących się po przeciwnej stronie bloków. Co dzieje się na ulicy Próchnika?
W miniony weekend piotrkowscy zapaśnicy rywalizowali w Raciborzu podczas Pucharu Polski Seniorów. Reprezentanci Atletycznego Klubu Sportowego stanęli na każdym miejscu podium - na tym najwyższym Łukasz Konera.
Więcej wycinamy, niż sadzimy. Takie wnioski płyną z kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli. Inspektorzy sprawdzili, jak miasta zarządzają zielenią miejską. Z raportu wynika, że samorządy właściwie wykonywały swoją pracę w tej dziedzinie, są jednak pewne niedociągnięcia, na przykład w Piotrkowie.
Wrzucanie do jednego worka w dzisiejszych czasach socjalizmu i komunizmu jest błędne. Społeczeństwo polskie jest zmanipulowane tymi pojęciami, bowiem stawia się znak równości między tymi dwoma różnymi prądami dziejowymi w ruchu robotniczym, niemożliwymi do pogodzenia z sobą.
W okresie zimowym, zwłaszcza kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza, w naszym kraju rozpoczyna się intensywny sezon grzewczy. Wzmożone i często nieprawidłowe, bezfiltrowe spalanie węgla, drewna, a nawet śmieci, brak wiatru, a nawet mgła przyczyniają się do powstawania smogu. Jak skutecznie chronić się na co dzień przed szkodliwym wpływem tego zjawiska na nasze zdrowie?