Artykuły do tagu: ławnicy

Kończy się nabór na ławników
Kończy się czteroletnia kadencja ławników orzekających w Sądach Rejonowym i Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów na ławników na kolejną kadencję.
Można zgłaszać kandydatów na ławników
Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów na ławników sądów okręgowych i rejonowych. Na kadencję 2020-2023 radni Rady Miasta Piotrkowa wybiorą 47 ławników.
Radni wybrali ławników
Lutową sesję Rady Miasta Piotrkowa zdominowały wybory uzupełniające ławników. 28 lutego w sali obrad Urzędu Miasta przeprowadzone zostało tajne głosowanie, radni dokonali wyboru uzupełniającego ławników na kadencję 2016-2019.
Wola Krzysztoporska: Muszą uzupełnić listę ławników
Rada Gminy w Woli Krzysztoporskiej musi uzupełnić listę ławników sądowych z terenu gminy. Zgłoszeń kandydatów można dokonywać do 31 grudnia.
Wybory uzupełniające ławników sądowych
Do 31 grudnia można zgłaszać kandydatów na ławników w ramach uzupełniających wyborów na ławników do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim i do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Czy do Polski powinny powrócić
W II RP funkcjonowały bardzo dobrze, po II wojnie światowej nie wrócono jednak do tej instytucji. Dzisiaj w Polsce mamy ławników. Powrót do ław przysięgłych proponuje jeden z byłych liderów KPN, Adam Słomka. A jaka jest Państwa opinia?
Radni Piotrkowa wybierali ławników
Przez kilka godzin radni Piotrkowa wybierali w środę podczas sesji 40 ławników na kadencję 2016 - 2019 - do Sądu Rejonowego 24 osoby (w tym 9 do Sądu Pracy) oraz 16 osób do Sądu Okręgowego (w tym 1 do Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych).
Masz nieskazitelny charakter? Zostań ławnikiem!
Od 1 czerwca do Urzędu Miasta w Piotrkowie można zgłaszać kandydatów na ławników. Kto może pełnić tę funkcję?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat