Artykuły do tagu: modlitwa

Publiczny różaniec - świadectwo czy zbędna manifestacja?
Październik dla katolików to wyjątkowy miesiąc. Ten czas w szczególny sposób poświęcają na modlitwy kierowane do Boga przez wstawiennictwo Maryi. W kościołach każdego dnia prowadzona jest modlitwa różańcowa. W Piotrkowie Trybunalskim od nieco ponad dwóch lat różaniec jest też narzędziem ewangelizacji. To za sprawą akcji Męski Publiczny Różaniec. Inicjatywa wzbudza jednak od samego początku sporo kontrowersji.
Męski Publiczny Różaniec znów w Piotrkowie
31. edycja Męskiego Publicznego Różańca odbyła się w sobotę (2 października) w Piotrkowie. Wspólną modlitwą, uczestnicy inicjatywy otoczyli siebie i swoich bliskich, ale także mieszkańców ziemi piotrkowskiej.
Męski różaniec już po raz 30
Jubileuszowa edycja Męskiego Publicznego Różańca, odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim w sobotę (4 września). Tradycyjnie panowie spotkali się przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego, by przemaszerować ulicami miasta, wspólnie modląc się.
Publiczny Różaniec ponownie przejdzie ulicami Piotrkowa
7 sierpnia wypada pierwsza sobota miesiąca, więc już tradycyjnie Męski Publiczny Różaniec przejdzie ulicami naszego miasta. Będzie to już 29. edycja tego wydarzenia. Modlitewne spotkanie rozpocznie się pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego, a zakończy w świątyni p.w. św. Jacka i św. Doroty.
28. Męski Różaniec przeszedł ulicami Piotrkowa
Dziś w XXVIII Męskim Publicznym Różańcu w Piotrkowie Trybunalskim wzięło udział ponad 30 mężczyzn.
Kolejny raz męski różaniec przejdzie ulicami miasta
Już po raz 28. uczestnicy Męskiego Publicznego Różańca przejdą ulicami Piotrkowa. Modlitewne spotkanie tradycyjnie odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca, która tym razem wypada 3 lipca, a uczestnicy jak zawsze będą modlić się w intencji rodzin, naszego miasta i ojczyzny.
Po raz 27. odmawiali różaniec na ulicach Piotrkowa
Już 27. raz ulicami Piotrkowa przeszedł Męski Publiczny Różaniec. We wspólnej modlitwie w pierwszą sobotę czerwca wzięło udział aż 41 uczestników.
Męski różaniec przejdzie ulicami Piotrkowa
Po raz kolejny uczestnicy Męskiego Publicznego Różańca przejdą ulicami Piotrkowa Trybunalskiego. To powrót do tradycyjnej formy spotkań, po miesiącach stacjonarnej modlitwy. Wydarzenie organizowane jest w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
26. edycja Męskiego Publicznego Różańca już 1 maja
W Święto Pracy, spotkają się tym razem mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego oraz okolic, by wspólnie modlić się na różańcu. 26. odsłona Męskiego Publicznego Różańca, ponownie zawita do piotrkowskiej parafii pw. św. Jacka i św. Doroty.
Jubileuszowa edycja Męskiego Publicznego Różańca
Już po raz 25. Męski Publiczny Różaniec zostanie zorganizowany w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem zaplanowano go na sobotę (10.04) w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim. Inicjatywa trwa już do ponad dwóch lat.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat