Jubileuszowy Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie

Czwartek, 29 lutego 202420
W pierwszą sobotę marca (02.03.2024) odbędzie się jubileuszowy 60. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim. Jedna z najstarszych tego typu grup w Polsce zamyka piąty rok nieprzerwanej działalności.
materiały organizatora materiały organizatora

Męski Publiczny Różaniec na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego po raz pierwszy pojawił się w pierwszą sobotę kwietnia 2019 roku. Od tego czasu grupa rozwija się, działając nieprzerwanie jako jeden z najstarszych Męskich Różańców w Polsce. Na przestrzeni pięciu lat działalności wydarzenie zgromadziło wokół siebie grono ponad stu uczestników, zaś jednorazowo każdego miesiąca na wspólnej modlitwie gromadzi się średnio 60-70 mężczyzn. Są to nie tylko mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, lecz również pobliskich miast i miejscowości. 

Tym, co przyciąga mężczyzn do udziału w ruchu Męskiego Różańca, jest chęć pracy nad sobą, wzrostu duchowego ku Bogu, miłość i szacunek do Najświętszej Maryi Panny oraz poczucie braterstwa. Modlitwa różańcowa i comiesięczna Msza Święta w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty to ukoronowanie ustawicznych zmagań w codzienności. Jako katoliccy mężczyźni swoje powołanie traktujemy bardzo poważnie. Wyznawane wartości i przede wszystkim miłość Boga i bliźniego – będące podstawą życia Ewangelią – chcemy promować i zapraszać innych do korzystania z tego skarbca ku pożytkowi naszych rodzin, naszego miasta i ojczyzny. Zmieniając siebie na lepsze, zmieniamy też nasze otoczenie, zaś męskie świadectwo wiary jest potrzebne też w realiach XXI w., po to, aby człowiek nie stracił z oczu perspektywy Boga i życia wiecznego, mimo licznych pokus i zagrożeń duchowych - mówił Maciej Hubka, jeden z organizatorów wydarzenia.

Miłośnicy modlitewnych spotkań podkreślają, że udział w jubileuszowym 60. Męskim Publicznym Różańcu w Piotrkowie Trybunalskim może być cennym uzupełnieniem praktyk wielkopostnych i przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

 

Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się o godz. 10:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego, zaś przemarsz ulicami miasta zakończy msza  święta z nauką dla mężczyzn w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

5


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wierzący ~wierzący (Gość)02.03.2024 22:49

"Wiem, że jeszcze będzie pięknie
Przegonimy mrok
Przegonimy całe zło
Które w tym momencie
Chce nam zabrać szczęście
Uciszyć nam głos
My będziemy ponad to". Zło dobrem zwyciężajmy. Alleluja i do przodu.

10


Do maruderów ~Do maruderów (Gość)01.03.2024 12:54

"znowu to samo" " nie macie o czym pisać" ...
Drodzy maruderzy - wystarczy pomyśleć, że rzeczony temat wałkowany do niemożliwych granic, zniknie z wiadomości, jeśli nikt w niego nie będzie klikał, czytał i zostawiał komentarzy (tu i na fejsdzbuku). To takie proste i zapewniam - skuteczne. Też mam dość tego tematu i omijam go szerokim łukiem (tak jak wszystko, co związane z kościołem). Ten jeden komentarz zostawiam wyjątkowo. Może zadziała. Pozdrawiam

41


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)29.02.2024 11:53

Tym co się to nie podoba radzę zostać w domu

512


janioł ~janioł (Gość)29.02.2024 13:43

Ale wstyd. Tak kpić sobie z bozi.

73


Ewangelia św Mateusz ~Ewangelia św Mateusz (Gość)29.02.2024 16:59

Gdy się modlicie nie bądźcie jak OBŁUDNICY. Oni lubią ? na rogach ulic wystawać żeby się ludziom pokazać ?.

85


Zed ~Zed (Gość)29.02.2024 18:02

No i wymodlili cos przez te 5 lat?

83


hiacynta ~hiacynta (Gość)29.02.2024 09:24

JPR znowu to samo, nie ma lepszych tematów.

123


Colt ~Colt (Gość)29.02.2024 15:42

Bardzo dobra inicjatywa. A co do reszty - wierszyk ;) - Krytyk i eunuch z jednej są parafii. Obaj wiedzą jak, lecz żaden nie potrafi :)))

45


logikkk ~logikkk (Gość)29.02.2024 11:57

Głupota granic i czasu nie uznaje.

123


hit ~hit (Gość)29.02.2024 09:35

Co artykuł, to bardziej chwytliwy. Jak nie o dziurach w jezdni, to o zalanych piwnicach, remoncie chodników, parkometrach. Jubileusz męskiego różańca jest na piedestale tej piotrkowskiej równi pochyłej.

140


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat