Wernisaż wystawy Fcztery "Wschód-Zachód-Sielpia 2016"

Strefa FM Sobota, 22 października 20161 2979
W piątkowy wieczór w salach piotrkowskiego Muzeum zgromadzili się fotograficy, oraz miłośnicy i sympatycy fotografii. Wernisaż poplenerowej wystawy przygotowanej przez Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne "Fcztery" cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno piotrkowian jak też osób przybyłych z innych miejscowości.

Ładuję galerię...

Zaprezentowane zdjęcia wykonane zostały podczas IX edycji Międzynarodowych Plenerowych Spotkań Fotograficznych Wschód-Zachód. Tegoroczna edycja pleneru fotograficznego odbyła się w dniach od 2 do 5 czerwca. Poplenerowa wystawa nawiązuje do miejsc związanych ze Staropolskim Okręgiem Przemysłowym. Efekty pracy 35 fotografików z Białorusi, Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski, będą prezentowane na wystawach poplenerowych w państwach, z których pochodzą uczestnicy pleneru.  Idea wspólnego fotografowania nie tylko w gronie krajowych fotografików ale w ramach współpracy Piotrkowa Trybunalskiego z miastami partnerskimi powstała w 2006 r. Pomysłodawcami byli  Jacek Szewczyk i Dariusz Łaski. Zaproszenie do wspólnych działań fotograficznych ponawiane było w kolejnych latach. Efektem spotkań są nie tylko fotografie ale również współpraca z zagranicznymi stowarzyszeniami twórczymi oraz liczne przyjaźnie miedzy fotografami z miast partnerskich.


Inauguracyjna wystawa w Piotrkowie - mieście organizatorów tegorocznych spotkań fotograficznych eksponowana będzie w salach Muzeum od 21.10. do 08.11.2016 r. 
 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

yoto ~yoto (Gość)22.10.2016 22:14

Kto przytomny lata z aparatem i cyka?

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat