Reklama

Zostań gigantem kodowania

ePiotrkow Środa, 19 stycznia 202220141
Wystartowała rejestracja na 10. edycję ogólnopolskich warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Zajęcia odbędą się również w Piotrkowie Trybunalskim, a udział w nich jest bezpłatny.
fot.: FB Giganci Programowania

„Koduj z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego i logicznego myślenia. Tworząc gry i aplikacje, dzieci poszukują nowych rozwiązań. Dzięki temu wykazują się kreatywnością, nieszablonowym podejściem do stworzenia projektu. W związku z tym, mogą uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. Warsztaty „Koduj z Gigantami” umożliwiają zdobyci kompetencji na postawienie pierwszych kroków w nauce programowania - zapewniają organizatorzy.

Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie www.kodujzgigantami.pl.

 

W jaki sposób zaprogramować maszynę szyfrującą? Jak nauczyć się tworzyć kody? To tylko niektóre z tematów przygotowanych dla uczestników. Ich zadaniem będzie nauka programowania, przez łamanie wraz z trenerami szyfry i rozwiązując zagadki.

 

Na zajęciach zostaną wykorzystane następujące środowiska i programy:

  • Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;
  • Minecraft Education Edition - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków programowania;
  • C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania.

Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów - programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

 

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie 12 i 13 lutego od 9.00 do 17.00 przy ulicy Gabriela Narutowicza 64/20 w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gs ~Gs (Gość)20.01.2022 21:34

Fajny konkurs. Powinno być jak najwięcej takich inicjatyw.

10


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat