Advertisement

Zelów: Pięć przestępstw w trzy dni

Strefa FM Niedziela, 07 lutego 20103
Nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Ozorkowa, który w ciągu trzech dni popełnił aż 5 przestępstw. Policjanci zatrzymywali go dwa razy.

Późnym wieczorem 4 lutego na ulicy Kościuszki w Zelowie, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika siodłowego renault magnum. W badaniu trzeźwości 66-letni ozorkowianin uzyskał rezultat 0,88 miligrama alkoholu w każdym litrze wydychanego powietrza, a po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada dwa czynne sądowe zakazy kierowania pojazdami.

 

Podczas czynności mężczyzna usiłował wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 700 złotych w zamian za "zapomnienie o sprawie", a kiedy stróże prawa nie odstąpili od wypełnienia obowiązku, zaczął im wygrażać. Powiadomiona o zdarzeniu prokurator postanowiła o zatrzymaniu mężczyzny, natomiast ciągnik siodłowy z wypełnioną dżemami naczepą  trafił na parking strzeżony. 

 

Ozorkowianin po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego o cztery przestępstwa, tj.: kierowania w stanie nietrzeźwości, usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od realizacji prawnego obowiązku, niestosowania się do zakazów sądowych oraz groźby karalne pod adresem policjantów - został zwolniony. W międzyczasie ciągnik siodłowy stanowiący własność córki 66-latka został jej formalnie wydany, przy czym pouczono właścicielkę, że z braku uprawnień nie może kierować nim jej ojciec. 

 

Policyjne zalecenia zostały zignorowane, gdyż 6 lutego około południa zelowscy policjanci otrzymali informację, że 66-latek jedzie renaultem w kierunku Łasku. Niezwłocznie powiadomieni o tym łascy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę na drodze do Pabianic, powiększając konto ozorkowianina o zarzut popełnienia kolejnego, piątego w ciągu trzech dni przestępstwa.

 

Mężczyźnie grozi kara do  10 lat pozbawienia wolności.  

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miła ~miła (Gość)09.02.2010 17:00

wielki ukłon w stronę policjantów z Zelowa

00


zet ~zet (Gość)08.02.2010 08:31

po przesłuchaniu zwolnili do domu. to czego sie spodziewal po recydywie??

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga07.02.2010 14:08

A co grozi córce za udostępnienie pojazdi osobie bez uprawnień?

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat