Advertisement

Zbieranie podpisów na finiszu

Strefa FM Niedziela, 19 marca 2023243
Zbieranie podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa jest na finiszu - poinformowali przedstawiciele grupy referendalnej. Udało się zebrać wymaganą liczbę podpisów, a w przyszłym tygodniu listy zostaną przekazane komisarzowi wyborczemu. Na zorganizowanej w niedzielę konferencji prasowej inicjatorzy referendum podsumowali swoje dotychczasowe działania.

Ładuję galerię...

Omówione zostały kwestie dotyczące zbiórki podpisów, działania magistratu, który zdaniem grupy referendalnej różnymi metodami próbował zniechęcić mieszkańców Piotrkowa do składania podpisów. Przypomnieli referendum organizowane 10 lat temu i sytuacje, z którymi spotkali się wówczas inicjatorzy, m.in. próby zastraszania czy nasyłanie policji do członków grupy referendalnej.

My mamy bardzo podobne doświadczenia. Również padliśmy ofiarą różnych działań, w tym ze strony magistratu. Były pogróżki telefoniczne, nasi koledzy mieli nasyłaną do domu straż miejską, a jedna osoba straciła pracę w jednej z piotrkowskich firm - mówi Agnieszka Chojnacka, pełnomocnik grupy inicjatywnej obywateli działających pod nazwą Referendum Piotrków Trybunalski '23.

Kwestię zwolnienia z pracy skomentowała mieszkanka Piotrkowa, której ta sprawa dotyczy.

Dostałam w pracy wypowiedzenie z informacją, że pracodawca nie chce blokować mojej kariery, którą robię po godzinach pracy. W moim odczuciu miało się to odnieść do tego, że jestem czynnym uczestnikiem zbierającym podpisy. W dokumentach takiego argumentu nie zawarto, jednak zostało mi to przedstawione, abym sama podjęła dalsze kroki i zrezygnowała z pracy. Mam nadzieje, że mieszkańcy dowiedzą się jakie stosowane są konsekwencje wobec osób, które biorą udział w akcji, która jest zupełnie apolityczna i wyciągną z tego takie same wnioski jak ja - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami.

Przedstawiciele grupy referendalnej uważają, że nie brakowało sytuacji, które miały powodować trudności w zbieraniu podpisów.

Były również prowadzone działania w celu dezinformacji, czyli ulotki z informacjami, że jesteśmy oszustami, domokrążcami, że zbieramy dane osobowe do niecnych celów. To bardzo utrudniało nam działanie, a przecież my działamy demokratycznie, bo referendum jest jednym z narzędzi demokracji, które my jako piotrkowianie wykorzystujemy, bo mamy do tego prawo. Oprócz tego były też publikowane informacje do mieszkańców o ochronie numerów pesel i że kto popiera referendum, ten jest za partią rządzącą. Nam nie podobają nam się rządy pana Chojniaka i chcemy skorzystać z prawa do referendum - dodała Agnieszka Chojnacka.

Inicjatorzy referendum dziękowali także mieszkańcom Piotrkowa za podpisywanie się pod wnioskiem i wspieranie grupy w ich działaniach. Poinformowali, że udało się zebrać wymaganą liczbę podpisów (ponad 5500), jednak nie padła dokładna liczba. W przyszłym tygodniu listy z podpisami zostaną dostarczone do komisarza wyborczego w Piotrkowie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

23

14


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (243)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

shady ~shady (Gość)23.03.2023 08:19

Porażka się szykuje na całej linii i kompromitacja , podpisy mieli zebrac w 3 dni tak się zarzekali , i co ? ile to juz 2 , 3 miesiące i zebrac nie mogą ? a to dopiero początek...

22


Szczerze: ~Szczerze: (Gość)22.03.2023 21:54

kiedy było poprzednie referendum namawiałem do tego, żeby nie iść. Teraz namawiam za pójściem i odwołaniem. Te 10 lat to wg mnie katastrofa.

23


go?ć_ewa ~go?ć_ewa (Gość)21.03.2023 06:34

Co się udało? Nic się nie udało! Nie żebrali wymaganej liczby podpisów! Jeszcze im brakuje! Tą niedzielną konferencją prasową manipulowali mieszkańcami! Nadal chodzą i zbierają podpisy, ale po cichu! Gdyby mieli te podpisy, to by podali ile ich mają i złożyli u komisarza wyborczego. Oni nami manipulują! Wykorzystują sytuację w państwie dla własnych interesów!

510


łopata ~łopata (Gość)21.03.2023 11:48

Najwyższy czas skończyć z tą ignorancją i dygnitarstwem.

83


do goć lala ~do goć lala (Gość)21.03.2023 09:12

Nie pisz bzdur tylko się dokształć. Nowela o referendum została przyjęta przez Sejm. Za przyjęciem noweli zagłosowało 232 posłów, 189 było przeciw, 29 wstrzymało się od głosu. Dokształć się!

42


zmiana ustawy ~zmiana ustawy (Gość)21.03.2023 09:20

Referendum to już tylko formalność zwłaszcza po nowelizacji ustawy o referendum. Sejm 09.03.2023 przyjął nowelizację ustawy o referendum. Za przyjęciem noweli zagłosowało 232 posłów, 189 było przeciw, 29 wstrzymało się od głosu. Nowela zmienia zasady organizowania i przeprowadzania referendum lokalnego. Zakłada m.in. obniżenie progu ważności referendum z 30 na 15 proc. uprawnionych do głosowania.

32


Eduardo ~Eduardo (Gość)20.03.2023 17:14

Dzisiaj w Radiu Piotrków kilka razy leciała wypowiedź jakiegoś pana który twierdził, że jest za referendum i odwołaniem prezydenta ponieważ kiedyś było go stać na weekendowy wyjazd z rodziną a teraz już nie. To wszystko wg niego to wina podwyżek ogrzewania. Panie. A chleb ci nie zdrożał? A mleko nie? A paliwo (zwłaszcza w grudniu) nie? Czy mięso i wędliny nie zdrożały? Czy ubrania są w tej samej cenie ? itd itd. Zdrożało wszystko, za co odpowiedzialność ponosi obecna władza czyli PiS. W chwili wybuchu wojny w Ukrainie w Polsce mieliśmy taką inflację jaką Niemcy mają teraz. Mamy 2 razy taką inflację jak strefa Euro. Za to wszystko odpowiada władza swoim bezmyślnym dodrukiem pustego pieniądza. I teraz najlepsze. Poprzez referendum pomożesz przejąć władzę w mieście właśnie PiS.

1114


Radna ~Radna (Gość)19.03.2023 17:33

Panie Sokalski - PiS Pana wywalił z Domu Kultury a teraz się Pan im sprzedał. Wstyd. Piotrkowski Gowin

178


goœć_adam ~goœć_adam (Gość)20.03.2023 16:56

Przeprowadziłem się do Piotrkowa z Poznania za moją miłością , cieszę się że oddając swój głos w referendum przeciw waszemu ,"dziwnemu" prezydentowi pomogę się go pozbyć.
Po wygranym referendum, nikt nie powie : jaki prezydent takie miasto. Tylko następny raz wybierajcie mądrze.

146


Krystyna ~Krystyna (Gość)19.03.2023 14:57

Ten człowiek jest straszny jak on zastraszył to miasto.
Ludzie i Wy myślicie ze jak chodzi do kościoła to jest dobry człowiek ???
On ma diabła za skóra.
Prezydent to całe zło tego miasta.

3410


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat