ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zalety kawy z ekspresu ciśnieniowego

Wtorek, 27 października 2020
Kawa to idealny przykład napoju, który można przygotować na ogromną ilość sposobów. Dodatkowo istnieje tyle różnych rodzajów kawy i sposobów jej podawania, że wiele osób do tej pory nie znalazło swojego ulubionego wariantu.

 

Chociaż trudno jednoznacznie stwierdzić, które ziarna są najlepsze, to raczej nie ma wątpliwości co do sposobu przygotowywania kawy. Zdaniem wielu miłośników tego napoju najlepsza jest kawa z ekspresu ciśnieniowego.

Dlaczego warto pić kawę?

Picie kawy to nie tylko sposób na rozbudzenie się z rana lub po prostu delektowanie smacznym napojem, ale też możliwość uzupełnienia cennych składników. Jedna filiżanka kawy - a jak wiadomo, zazwyczaj nie kończy się na jednej - dostarcza aż 11% dziennego zapotrzebowania na witaminę B2 oraz 6% na kwas pantotenowy. Dodatkowo kawa uzupełnia w niewielkim stopniu potas i mangan, a także zwiększa tempo metabolizmu. Nawet jeżeli jednak pominie się te wszystkie zalety związane z piciem kawy, to nie da się zaprzeczyć, że jest świetnym sposobem na to, aby dobrze rozpocząć dzień. Napój sprawdza się również podczas spotkań z bliskimi i przyjaciółmi, więc warto wiedzieć, jak go odpowiednio przygotować.

Ciśnienie w ekspresie ciśnieniowym

Ekspresy ciśnieniowe pozwalają uzyskać nieporównywalnie lepszy smak kawy, jednak należy się liczyć z koniecznością zakupu porządnego sprzętu. To natomiast wiąże się z większymi wydatkami. Z drugiej strony markowy ekspres posłuży ci przez wiele lat, więc jeżeli regularnie pijesz ten napój, to na pewno będziesz zadowolony z zakupu. Zanim jednak zamówisz ekspres wspomnianego typu, upewnij się, że ma odpowiednie ciśnienie. Porządne ekspresy charakteryzują się przede wszystkim tym, że pozwalają przygotować napój z bardzo wysokim ciśnieniem. W przypadku tanich modeli (nazywanych ekspresami niskociśnieniowymi) zazwyczaj można uzyskać maksymalnie trzy-cztery bary. Najlepsze urządzenia (z grupy ekspresów wysokociśnieniowych) projektowane są tak, aby proces przygotowania napoju przebiegał z wykorzystaniem ciśnienia przekraczającego piętnaście barów. Teoretycznie wystarczy skorzystać z czajnika, aby przepuścić gorącą wodę przez ziarna i przygotować kawę. Jeżeli jednak zrobi się to pod dużym ciśnieniem, to zyska ona niesamowity aromat i będzie smaczniejsza.

Wybór ekspresu ciśnieniowego

Wspomniane ciśnienie (wyrażane w barach), jakie oferuje ekspres ciśnieniowy to kluczowy parametr, który trzeba uwzględnić przy takim zakupie. Nie jest to jednak jedyna istotna rzecz, którą warto wziąć pod uwagę, aby dokonać trafionego zakupu. Nie jest to tani sprzęt, który w razie potrzeby będzie można łatwo zastąpić innym. Lepiej więc dokładnie sprawdzić możliwości ekspresu i od razu kupić porządny model. Koniecznie sprawdź ofertę ekspresów w sklepie https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe.bhtml, gdzie znajdziesz ponad dwieście różnych propozycji. W celu szybkiego wybrania idealnego modelu możesz skorzystać z gotowych propozycji lub sprawdzić bestsellery. W celu ułatwienia klientom zakupów sklep oferuje podział ekspresów według takich kryteriów jak urządzenia do kaw mlecznych / czarnych, ekspresy łatwe w obsłudze oraz modele, które oferują najlepszą jakość, a jednocześnie dostępne są w przystępnych cenach.

Dodatkowe funkcje ekspresów do kawy

Wybierając urządzenie, sprawdź, jaki rodzaj młynka został w nim zamontowany (żarnowy lub udarowy). Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest młynek żarnowy typu stalowego lub ceramicznego. Dzięki temu unikniesz gorzkiego posmaku. Przydatnym rozwiązaniem, które można spotkać w niektórych ekspresach, jest specjalna dysza, która pozwala łatwo spienić mleko. Jest to świetna opcja dla miłośników "białej kawy". Nawet jeżeli sporadycznie będziesz korzystał z nowego ekspresu, warto rozważyć wybór sprzętu z opcją podgrzewania filiżanek. Dzięki temu przygotowany napój na długo zachowa odpowiednią temperaturę.

Coraz więcej urządzeń ma wbudowane wyświetlacze LCD i chociaż początkowo mogą wydawać się zbędne w przypadku ekspresu do przygotowywania kawy w domowym zaciszu, to znacznie ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Warto pamiętać, że markowe ekspresy mają wiele opcji konfiguracji, dzięki którym można idealnie dopasować kawę do preferencji domowników. Chodzi między innymi o ilość kawy używanej do zaparzenia jednej filiżanki, grubość mielenia ziaren i inne tego typu rzeczy. Ekspres z wyświetlaczem zapewni ci szybki dostęp do wszystkich funkcji. Zarówno tych, które wpływają na smak kawy, jak i pozwolą utrzymać sprzęt w dobrej kondycji. Niezależnie od tego, jaki ekspres wybierzesz, pamiętaj, że dla prawidłowego działania urządzenia istotne jest regularne odkamienianie go. Do tego celu wykorzystuje się specjalne tabletki rozpuszczane w wodzie lub gotowe środki w formie płynnej. Warto je kupić od razu przy zamawianiu ekspresu, bo zazwyczaj komunikat przypominający o ich użyciu pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat