Advertisement

Wyłączą uliczne oświetlenie

Czwartek, 01 grudnia 202229
Od 1 grudnia w Woli Krzysztoporskiej w nocy wyłączone zostanie uliczne oświetlenie. To jeden z elementów polityki oszczędności energii, do której samorządy zobowiązał polski rząd.
Fot. UG Wola Krzysztoporska Fot. UG Wola Krzysztoporska

Władze centralne nakazały wszystkim samorządom w kraju ograniczenie zużycia energii elektrycznej o co najmniej 10 procent. W związku z tym w Woli Krzysztoporskiej podjęto decyzje o oszczędnościach. Na czym będą one polegać? 

 

W godzinach od 24:00 do 5:00 na terenie gminy będzie wyłączane oświetlenie uliczne (nie będzie to dotyczyć dróg krajowych oraz dróg, na których prowadzone są roboty budowlane). W tych samych godzinach wyłączane będzie oświetlenie placów zabaw, parków, obiektów sportowych. W najbliższym okresie świąteczno-noworocznym nie będą uruchamiane świąteczne iluminacje.

Dodatkowo w pomieszczeniach biurowych zakazano włączania elektrycznych urządzeń grzewczych stosowanych jako dodatkowe źródła ciepła oraz ograniczono do niezbędnego minimum  użytkowanie oświetlenia wewnętrznego w budynkach. 

Podsumowując: w tym roku nie będzie iluminacji świątecznych, w budynku urzędu wykręcimy część żarówek i wyeliminujemy możliwość dogrzewania się tzw. „farelkami”, a w godzinach nocnych (24.00 – 5.00) wyłączone będzie oświetlenie uliczne i powiązane z nim oświetlenie palców zabaw, parków, obiektów sportowych - reasumują gminni urzędnicy. 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Autor ~Autor (Gość)03.12.2022 07:06

A co z bezpieczeństwem pieszych?
Przy opadach deszczu czy śniegu kompletnie nie widać pieszych.

00


j. ~j. (Gość)01.12.2022 17:37

Ciekawe, ile rząd wydał na te billboardy i reklamy z tą żarówką, zachwalające działania rządu w dziedzinie cen prądu. Jak by to była oszczędność, gdybyśmy mieli... inny rząd!

142


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)02.12.2022 03:02

Podziękujcie temu tworowi co się Unią nazywa że do tego doprowadziła Norwegia odmówiła wejścia i dziś nie ma takich problemów

66


Gos ~Gos (Gość)02.12.2022 16:08

Władze centralne kazały zmniejszyć o 10% zużycie energii ale w budynkach, urządzeniach technicznych, instalacjach i pojazdach.Przepisami nie objęto oświetlenia ulicznego tak pisze na stronie ministerstwa.

20


antyy PIS ~antyy PIS (Gość)02.12.2022 12:32

zaczyna się ograniczanie i bida...napierw światła, później ogrzewanie...socjalizm i PIS tak się kończa - BIEDĄ...ale to wina putina, tuska, kobiet, rolników, przedsiębiorców....tylko nie PIS
ciekawe kiedy Wójt Woli rozpocznie taką narrację....

32


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)02.12.2022 11:14

Popiszecie, pobiadolicie, a karawana jedzie dalej. Czy któreś z sołectw napisało oficjalne pismo, że się nie zgadza z tą decyzją? Bierność społeczna powoduje coraz śmielsze ruchy wykonywane przez rządzących i nie chodzi tu o tych lokalnych.

51


ręce opadają ~ręce opadają (Gość)02.12.2022 10:56

ręce opadają....najpierw rozbuchane dodatki, wydatki a teraz oszczedności....najpierw lapmy, później lampy na boiskach, siłowniach, później ogrzewania w domach ludowych itp.....

22


kompromitacja ~kompromitacja (Gość)02.12.2022 10:47

czy zamianst siłownik, domów ludowych budowanych kilka lat temu -- szacowny wójt nie mógł pomyśleć o wymianie oświetlenia na energooszczędne...teraz to po ptokach ale jak to wójt mówił - wy sie nie oddzywejta, jo jestem najmondrzejszy.....totalna kompromitacja

20


JanGutenberg*+* ~JanGutenberg*+* (Gość)01.12.2022 16:37

Powinno się wyłączyć co drugą lampę uliczną wszędzie...

114


derty ~derty (Gość)02.12.2022 10:19

Tak. Mamy cofac sie do epoki kamienia łupanego. A zeby ludzie po nocy nie łazili to jeszcze asfalt zwinąć trzeba. (nie będzie to dotyczyć dróg krajowych oraz dróg, na których prowadzone są roboty budowlane).

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat