Advertisement

Wybory Samorządowe. Kto będzie rządził w Piotrkowie?

Sobota, 18 listopada 202385
Choć nic nie zwiastuje nadchodzącego tsunami, Piotrków powoli szykuje się do wyborów. Mogą być one bardziej emocjonujące od tych z roku 2002, w których po zaciętej walce Waldemar Matusewicz pokonał urzędującego prezydenta Andrzeja Pola.

Ładuję galerię...

 

 

            Zapewne niedługo dowiemy się kto ma ambicje, by zostać prezydentem  Piotrkowa Trybunalskiego. Do naszej redakcji dochodzą sygnały, że od pewnego czasu, zarówno indywidualni pretendenci do prezydenckiego fotela, jak i różne siły ze świata lokalnej polityki, prowadzą dyskretne rozmowy.  Krótko mówiąc, trwa cisza przed burzą, bo wszyscy czekają na nowego premiera i na to co zrobi nowy Sejm. Ta układanka w grze o lokalny samorząd ma wielkie znaczenie.

 

            Wiele wskazuje, że urzędującemu prezydentowi trudno będzie stoczyć zwycięską walkę o swoją ostatnią kadencję. W ciągu 17 lat wiele się w kraju zmieniło i jak pokazują wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych, oczekiwania wyborców zmieniły się również. Poza tym nowi wyborcy (także ci, którzy po raz pierwszy będą głosować) potrzebują innego stylu sprawowania władzy i stawiają na inne wartości niż te które obowiązywały przez ostatnie lata. Można przewidywać, że “zawierzenie miasta Maryi” (8 grudnia 2018) nie będzie elementem decydującym o ich decyzji.

            Nie przekreśla to rzecz jasna szans Krzysztofa Chojniaka na reelekcję, jednak są one raczej mniejsze niż te, które miał  w poprzednich wyborach. Czas płynie i niesie to za sobą określone skutki.

 

            Zauważyć też trzeba, że obecnie funkcjonująca rada miasta, w ciągu 17 lat rządów obecnej ekipy , stała się w opinii wielu piotrkowian ciałem skostniałym, niemrawym i pozbawionym inicjatywy. Tej opinii nie są w stanie zmienić pojedynczy radni, którzy bez efektów próbują się buntować i występować przeciw prezydentowi. Jednak obecna rada miasta ma  jedną wielką zaletę. Gwarantuje stabilność i spokój, co w lokalnej polityce jest bardzo istotne.

            Czy wolą Wyborców nadal będzie utrzymanie istniejącego sposobu funkcjonowania piotrkowskiego samorządu, czy też Wyborcy zdecydują inaczej?

 

            Wszystko rozstrzygnie się 7, 14 lub 21 kwietnia 2024 r, bo wtedy na mocy obowiązującego prawa, mogą odbyć się w Polsce wybory samorządowe. Ostatnie miały miejsce 21 października 2018 roku, podczas których wybieraliśmy prezydenta i 23 członków miejskiej rady.

            Najwięcej głosów otrzymali kandydaci startujący z list KWW Krzysztofa Chojniaka “Razem Dla Piotrkowa“ , którzy łącznie otrzymali 9 776 głosów, co stanowiło  31,67 %  wszystkich oddanych głosów.

            W pierwszej turze o fotel prezydenta walczyło w 2018 roku pięcioro kandydatów. Ostatecznie w drugiej turze Krzysztof Chojniak ( 18 203 głosy) pokonał zdecydowanie  Marlenę Wężyk-Głowacką (8 372 głosy).

 

 

Najciekawsze zatem przed nami. Będą emocje, oskarżenia, obietnice. Będą też  niespodziewane sukcesy i wielkie porażki.

A wszystko po to, by żyło nam się lepiej. Tego wszyscy oczekujemy, ale jak zwykle  czas pokaże jak będzie  naprawdę.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (85)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kto to słyszał ~kto to słyszał (Gość)19.11.2023 13:31

na co komu wybory? Życie w piotrkufku, no muchom się podoba.
Mam nadzieję, że kiedyś wprowadzą order "Za zasługi dla internetu", inaczej po co to wszystko?

30


Europa ~Europa (Gość)19.11.2023 13:28

Napewno kampania będzie ak zwykle z pompą- w końcu łożą na to prezesi miejskich spółek ze swoich wynagrodzeń z kieszeni podatnika. Komitet wyborczy prezydenta ma lokalizację w budynku naszego słynnego już dewelopera i właściciela zgliszczy " Europy" płaci 100 zł miesięcznie za wynajem to się kasy z kieszeni podatników uzbierało na kampanię z pompą, bo gwarancją utrzymania tej mafii w mieście jest Chojniak w urzędzie.....

81


97-300 97-300ranga19.11.2023 11:22

Każdy oby nie sokalski czy wężyk.

1111


go?ć_janusz ~go?ć_janusz (Gość)19.11.2023 12:18

Obiecanki cacanki tylko aby się dorwac do koryta

44


Nikt ~Nikt (Gość)19.11.2023 11:10

Już Ci z rady miasta pokazali wielokrotnie gdzie mają mieszkańców i jak ich traktują. W Piotrkowie potrzeba zmian.

182


Noo luuudzie!!! ~Noo luuudzie!!! (Gość)19.11.2023 10:59

.Do wyborow poł roku.Jeszcze kandydaci nie znani ,a tu prognozy z fusów.

121


Oli ~Oli (Gość)19.11.2023 10:17

Niestety Chojniak przegrałyśmy te wybory. Ludzie się obudzili, urzędnicy już mają wszystkiego dosyć, mieszkańcy są zbulwersowdni kolesiostwem i tą pajęczyną która oplotła nasze miasto. A gwoździem do trumny będzie pycha,pogarda dla drugiego człowieka i brak pomysłu na to miasto.

132


Filipek ~Filipek (Gość)19.11.2023 10:11

Gdyby był człowiekiem honorowym nie kandydowałby w wyborach. Radni są tak leciwi, że nie mają siły myśleć a co mówić o działaniu.
W Piotrkowie jest wiele młodych, wykształconych ludzi, którzy nie boją się zmian i mogą wnieść wiele dobrego dla miasta

152


antypolityk ~antypolityk (Gość)19.11.2023 08:58

Można sobie pisać co się chce, komentować i bawić się w symulacje, a i tak wygra KCH. Tzw. opozycja jest na tak słabym poziomie intelektualno-politycznym, że Chojniak może spać spokojnie. Nawet jeśli w internecie stworzy się wrażenie, że ludzie myślą inaczej. Wyborów nie wygrywa się w sieci...

713


Radosław B ~Radosław B (Gość)19.11.2023 08:41

Ja mam plan startu na prezydenta w najgorszym razie dorady miasta. . Mam już nazwę komitetu. By żyło mi się jeszcze lepiej

111


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat