Advertisement

Wybory Samorządowe. Kto będzie rządził w Piotrkowie?

Sobota, 18 listopada 202385
Choć nic nie zwiastuje nadchodzącego tsunami, Piotrków powoli szykuje się do wyborów. Mogą być one bardziej emocjonujące od tych z roku 2002, w których po zaciętej walce Waldemar Matusewicz pokonał urzędującego prezydenta Andrzeja Pola.

Ładuję galerię...

 

 

            Zapewne niedługo dowiemy się kto ma ambicje, by zostać prezydentem  Piotrkowa Trybunalskiego. Do naszej redakcji dochodzą sygnały, że od pewnego czasu, zarówno indywidualni pretendenci do prezydenckiego fotela, jak i różne siły ze świata lokalnej polityki, prowadzą dyskretne rozmowy.  Krótko mówiąc, trwa cisza przed burzą, bo wszyscy czekają na nowego premiera i na to co zrobi nowy Sejm. Ta układanka w grze o lokalny samorząd ma wielkie znaczenie.

 

            Wiele wskazuje, że urzędującemu prezydentowi trudno będzie stoczyć zwycięską walkę o swoją ostatnią kadencję. W ciągu 17 lat wiele się w kraju zmieniło i jak pokazują wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych, oczekiwania wyborców zmieniły się również. Poza tym nowi wyborcy (także ci, którzy po raz pierwszy będą głosować) potrzebują innego stylu sprawowania władzy i stawiają na inne wartości niż te które obowiązywały przez ostatnie lata. Można przewidywać, że “zawierzenie miasta Maryi” (8 grudnia 2018) nie będzie elementem decydującym o ich decyzji.

            Nie przekreśla to rzecz jasna szans Krzysztofa Chojniaka na reelekcję, jednak są one raczej mniejsze niż te, które miał  w poprzednich wyborach. Czas płynie i niesie to za sobą określone skutki.

 

            Zauważyć też trzeba, że obecnie funkcjonująca rada miasta, w ciągu 17 lat rządów obecnej ekipy , stała się w opinii wielu piotrkowian ciałem skostniałym, niemrawym i pozbawionym inicjatywy. Tej opinii nie są w stanie zmienić pojedynczy radni, którzy bez efektów próbują się buntować i występować przeciw prezydentowi. Jednak obecna rada miasta ma  jedną wielką zaletę. Gwarantuje stabilność i spokój, co w lokalnej polityce jest bardzo istotne.

            Czy wolą Wyborców nadal będzie utrzymanie istniejącego sposobu funkcjonowania piotrkowskiego samorządu, czy też Wyborcy zdecydują inaczej?

 

            Wszystko rozstrzygnie się 7, 14 lub 21 kwietnia 2024 r, bo wtedy na mocy obowiązującego prawa, mogą odbyć się w Polsce wybory samorządowe. Ostatnie miały miejsce 21 października 2018 roku, podczas których wybieraliśmy prezydenta i 23 członków miejskiej rady.

            Najwięcej głosów otrzymali kandydaci startujący z list KWW Krzysztofa Chojniaka “Razem Dla Piotrkowa“ , którzy łącznie otrzymali 9 776 głosów, co stanowiło  31,67 %  wszystkich oddanych głosów.

            W pierwszej turze o fotel prezydenta walczyło w 2018 roku pięcioro kandydatów. Ostatecznie w drugiej turze Krzysztof Chojniak ( 18 203 głosy) pokonał zdecydowanie  Marlenę Wężyk-Głowacką (8 372 głosy).

 

 

Najciekawsze zatem przed nami. Będą emocje, oskarżenia, obietnice. Będą też  niespodziewane sukcesy i wielkie porażki.

A wszystko po to, by żyło nam się lepiej. Tego wszyscy oczekujemy, ale jak zwykle  czas pokaże jak będzie  naprawdę.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (85)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

leki ~leki (Gość)19.11.2023 18:40

Jadwiga W. na prezydenta

36


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)19.11.2023 16:37

Mówiłem dwie kadencję temu że wybór Chojniaka oznacza zwijanie miasta i brak perspektyw chociaż pochodzę i mieszkam w gm Wola Krzysztoporska lecz jeżdżę codziennie po mieście tragedia.Najwyzszy czas na zmiany piotrkowianie chyba wiecie co robić

125


:( ~:( (Gość)19.11.2023 17:24

Nigdy więcej Pana K.Ch. i obecnej rady!
Nigdy więcej Pana starosty P. W.!
Za kadencji tych Panów miasto oraz powiat stoczyły się na dno.
Wystarczy powiedzieć o magazynach zlokalizowanych w pobliżu PT. Większość stoi pusta. To świadczy o znikomej atrakcyjności Piotrkowa i powiatu.

100


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)19.11.2023 16:42

W Woli Krzysztoporskiej najwyższy czas zmienić wójta. R.D. już czas mija. Ja i cała moja rodzina chcemy zmiany wójta. Mamy nadzieję, że znajdzie się jakiś kreatywny kandydat na wójta.

71


czekamy ~czekamy (Gość)19.11.2023 15:20

Problem tego pana polega na tym, że choć w życiu człowieka egocentryzm jest naturalną postawą rozwojową, zarówno umysłową jak i moralną, ma to jednak miejsce na określonym etapie rozwoju ale dziecka (okres przedszkolny). Później, a szczególnie w życiu dorosłym, jest objawem niedojrzałości, a co za tym idzie niedostosowania do życia w społeczeństwie.

70


jest źle ~jest źle (Gość)19.11.2023 15:10

Żeby coś zmienić w mieście to nie należy go wybierać na prezydenta . Proste.

80


podKAŁczanin ~podKAŁczanin (Gość)19.11.2023 13:57

Wężyk już pewnie w blokach startowych jest. Do sejmu sie nie udało, na papieża kandydowac nie da rady na prezydenta czas kolejny raz ! (Oby też nic z tego nie wyszło)

127


Krol ~Krol (Gość)19.11.2023 09:02

Na pewno nie zagłosuje na obecną władze bo jest do wymiany cała a jeśli chodzi o rząd nasz i premiera to każdy tylko nie rudy jego czas minol miał okazję dać i pokazać że Polska jest na pierwszym miejscu a nie pokazał

173


pora odejść ~pora odejść (Gość)19.11.2023 14:08

Widzę tutaj w 90 procentach opinie nie przychylne. I bardzo dobrze. Może wreszcie Piotrków się obudził.
Ten pan nie nadaje się na to stanowisko, tutaj jest potrzebny ktoś konkretny, z jajami.

112


bn ~bn (Gość)19.11.2023 14:02

Oceniam tylko to co zostało ostatnio zrobione w Piotrkowie, albo raczej co i ile nie zostało zrobione lub wręcz zaniedbane i porzucone :-( Wszyscy których ja znam i którzy popierali Chojniaka dzisiaj mówią że głosowanie na niego to był błąd!!!

102


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat