Wybory Samorządowe. Kto będzie rządził w Piotrkowie?

Sobota, 18 listopada 202385
Choć nic nie zwiastuje nadchodzącego tsunami, Piotrków powoli szykuje się do wyborów. Mogą być one bardziej emocjonujące od tych z roku 2002, w których po zaciętej walce Waldemar Matusewicz pokonał urzędującego prezydenta Andrzeja Pola.

Ładuję galerię...

 

 

            Zapewne niedługo dowiemy się kto ma ambicje, by zostać prezydentem  Piotrkowa Trybunalskiego. Do naszej redakcji dochodzą sygnały, że od pewnego czasu, zarówno indywidualni pretendenci do prezydenckiego fotela, jak i różne siły ze świata lokalnej polityki, prowadzą dyskretne rozmowy.  Krótko mówiąc, trwa cisza przed burzą, bo wszyscy czekają na nowego premiera i na to co zrobi nowy Sejm. Ta układanka w grze o lokalny samorząd ma wielkie znaczenie.

 

            Wiele wskazuje, że urzędującemu prezydentowi trudno będzie stoczyć zwycięską walkę o swoją ostatnią kadencję. W ciągu 17 lat wiele się w kraju zmieniło i jak pokazują wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych, oczekiwania wyborców zmieniły się również. Poza tym nowi wyborcy (także ci, którzy po raz pierwszy będą głosować) potrzebują innego stylu sprawowania władzy i stawiają na inne wartości niż te które obowiązywały przez ostatnie lata. Można przewidywać, że “zawierzenie miasta Maryi” (8 grudnia 2018) nie będzie elementem decydującym o ich decyzji.

            Nie przekreśla to rzecz jasna szans Krzysztofa Chojniaka na reelekcję, jednak są one raczej mniejsze niż te, które miał  w poprzednich wyborach. Czas płynie i niesie to za sobą określone skutki.

 

            Zauważyć też trzeba, że obecnie funkcjonująca rada miasta, w ciągu 17 lat rządów obecnej ekipy , stała się w opinii wielu piotrkowian ciałem skostniałym, niemrawym i pozbawionym inicjatywy. Tej opinii nie są w stanie zmienić pojedynczy radni, którzy bez efektów próbują się buntować i występować przeciw prezydentowi. Jednak obecna rada miasta ma  jedną wielką zaletę. Gwarantuje stabilność i spokój, co w lokalnej polityce jest bardzo istotne.

            Czy wolą Wyborców nadal będzie utrzymanie istniejącego sposobu funkcjonowania piotrkowskiego samorządu, czy też Wyborcy zdecydują inaczej?

 

            Wszystko rozstrzygnie się 7, 14 lub 21 kwietnia 2024 r, bo wtedy na mocy obowiązującego prawa, mogą odbyć się w Polsce wybory samorządowe. Ostatnie miały miejsce 21 października 2018 roku, podczas których wybieraliśmy prezydenta i 23 członków miejskiej rady.

            Najwięcej głosów otrzymali kandydaci startujący z list KWW Krzysztofa Chojniaka “Razem Dla Piotrkowa“ , którzy łącznie otrzymali 9 776 głosów, co stanowiło  31,67 %  wszystkich oddanych głosów.

            W pierwszej turze o fotel prezydenta walczyło w 2018 roku pięcioro kandydatów. Ostatecznie w drugiej turze Krzysztof Chojniak ( 18 203 głosy) pokonał zdecydowanie  Marlenę Wężyk-Głowacką (8 372 głosy).

 

 

Najciekawsze zatem przed nami. Będą emocje, oskarżenia, obietnice. Będą też  niespodziewane sukcesy i wielkie porażki.

A wszystko po to, by żyło nam się lepiej. Tego wszyscy oczekujemy, ale jak zwykle  czas pokaże jak będzie  naprawdę.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

5


Komentarze (85)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gh ~gh (Gość)20.11.2023 14:14

Chojniak to najgorszy prezydent w historii miasta.

122


Mikena ~Mikena (Gość)21.11.2023 07:43

Był taki prezydent co sprzedał stadion gdzie pracowało się za darmo w czynię społecznym a pracownicy Piony jeszcze dokładali do tego i mamy teraz co mamy ani basenów nie mamy ani nie mamy gdzie organizować imprez a tam bylo najlepiej lplakac się chce na widok okolicy byłego stadionu

31


Sandlycz ~Sandlycz (Gość)21.11.2023 16:43

Tu nic nie zmieni władzy w kraju tak jest że najpierw zaczyna się garnąć do siebie potem do swoich bliskich znajomych itd a na samym końcu żeby zamknąć usta ludzia to coś zrobić przed następnymi wyborami i tak w kółko się dzieje naród głupi to można ich kręcić jak się chce

20


czyli co? ~czyli co? (Gość)19.11.2023 18:41

Pani Chojniak nie posiada naturalnej charyzmy i cech przywódczych oraz nie jest zaprawiony w boju. Za mało zwykłego biznesu i spojrzenia ekonomicznego przedsiębiorczego.
Co by nie mówić o Prezydencie Matusewiczu, on te cechy posiadał i trzymał to wszystko za twarz. Był po prostu doświadczony i czuł temat

218


Igor kanawara ~Igor kanawara (Gość)21.11.2023 07:45

W mieście nie powinni już nic robić naprawiać itd nie ma dla kogo nic nie szanują

04


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)21.11.2023 07:52

oj dobry artykuł!

30


DRTAYEG ~DRTAYEG (Gość)20.11.2023 10:30

Żeby wygrać z obecnym prezydentem, to musiałaby się pojawić zupełnie nowa osoba. Bo Ci, którzy rwą się do rządzenia aktualnie - nie mają z nim szans.

56


Robson ~Robson (Gość)19.11.2023 09:33

Krzysiu cały Piotrkow za Tobą stoi

517


Elka ~Elka (Gość)19.11.2023 17:48

W Gościmowicach I też pora wymienić sołtysa

82


mamy dość ~mamy dość (Gość)19.11.2023 16:21

Strasznie niereformowalna i zapatrzona w swoje poglądy osoba, otaczająca się tylko podobnymi do siebie. Zraził mnie do siebie na potęgę i ta jego pajęczyna ,cos okropnego.

133


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat