Advertisement

Wolbórz: ośrodek zdrowia zostaje

ePiotrkowRegion Czwartek, 27 stycznia 202213
Dla pacjentów w Wolborzu nic się nie zmienia: zostaje lekarz Teresa Duda i bezpłatna opieka medyczna w Ośrodku Zdrowia w Wolborzu. Radni zarekomendowali przekazanie przychodni przy Sportowej 7 w Wolborzu przychodni Amicus.
Fot. K.Rudzki Fot. K.Rudzki

Powiat piotrkowski w styczniu podjął decyzję o likwidacji swojego Ośrodka POZ w Wolborzu przy ul. Sportowej 7. W związku z tym gmina stanęła przed bardzo trudnym zadaniem zabezpieczenia opieki zdrowotnej dla ok. 1500 pacjentów.

 

24 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Miejskiej w Wolborzu z udziałem radnych powiatu piotrkowskiego oraz lekarza Teresy Dudy, kierownika likwidowanego Ośrodka przy Sportowej 7.

Radni i zaproszeni goście dyskutowali o ratowaniu Ośrodka i wyborze nowego sposobu zarządzania przychodnią POZ przy ul. Sportowej 7. Do wyboru jest zarządzanie Ośrodkiem przez Samorząd Miasta i Gminy lub przekazanie zarządzania i zabezpieczenie usług medycznych POZ przez specjalistyczny podmiot medyczny działający 12 lat na terenie gminy Wolbórz.

Szanowni Państwo rozmawiamy tu o sposobie zarządzania placówką, a dla mnie najważniejszy jest pacjent i zabezpieczenie bezpłatnej opieki medycznej dla tych mieszkańców, którzy dotychczas leczą się w likwidowanym przez powiat Ośrodku. Mamy bardzo mało czasu na podjęcie decyzji. Samorząd nie jest specjalistą od zarządzania służbą zdrowia. Prowadzenie Ośrodka Zdrowia to ogromne wyzwanie, dlatego rekomenduje radnym rozważenie decyzji o powierzeniu zarządzania placówką specjalistycznemu lokalnemu podmiotowi służby zdrowia z 20-letnim doświadczeniem na rynku medycznym - mówił Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

Mieszkam w Gminie Wolbórz, płace tu podatki i od 20 lat zarządzam placówkami Podstawowej Opieki Medycznej na terenie kilku powiatów. W gminie Wolbórz mam dwa Ośrodki Zdrowia AMICUS w Wolborzu i Goleszach Dużych. Mam zadeklarowanych ponad 6 tys. pacjentów. Mam doświadczenie, mam lekarzy i personel. Jeżeli Rada Miejska pozwoli przejmę zarządzanie likwidowanym Ośrodkiem Zdrowia przy Sportowej 7, utrzymam zatrudnienie i zapewnię najwyższy poziom bezpłatnej podstawowej opieki medycznej. W przychodni będzie nadal pracowała lekarz Teresa Duda z dodatkowym wsparciem moich lekarzy - mówił Michał Szymański właściciel Ośrodka Zdrowia Amicus.

Dyskusję podsumował Marek Gajda, miejski radny.

Nie stać nas na eksperymenty z powoływaniem przez Samorząd nowego podmiotu zarządzającego likwidowanym Ośrodkiem, czasu mało, a cena niepowodzenia jest zbyt wysoka. Dobro pacjenta jest najważniejsze, jego życie i zdrowie. Trzeba zabezpieczyć opiekę medyczną w likwidowanym Ośrodku płynnie - podkreślił Marek Gajda.

Radni zarekomendowali przekazanie zarządzania Ośrodkiem Zdrowia przy Sportowej 7 w Wolborzu, przychodni Amicus w Wolborzu na okres 5 lat.  Dla pacjentów nic się nie zmieni, zostaje lekarz Teresa Duda, a bezpłatna opieka medyczna POZ zostanie zabezpieczona dla mieszkańców i pacjentów ośrodka przy Sportowej.


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

eff ~eff (Gość)02.02.2022 14:20

akurat pod opieką Ośrodka jest ponad 2100 pacjentów. Nie wiem skąd nieprawdziwa liczka 1500....

10


Kristof ~Kristof (Gość)28.01.2022 23:52

A po co on jak inny jest. Komuna pisowska

12


Ass ~Ass (Gość)28.01.2022 13:52

Każdy może zapisać się gdzie chce. Jestem za dostępną służbą zdrowia a nie za budynkami

11


termit ~termit (Gość)28.01.2022 09:54

A po kiego w Wolborzu przychodnia, jak tam tylko chrzanem się leczą. O jego cudownych właściwościach cały powiat już wie, tylko chytrusy nie chcą go sprzedać. Na nic zdadzą się błagania nawet na kolanach, sprzedaj chrzanu chociaż odrobinę, nie sprzeda, co najwyżej sztachetą po plecach pojedzie!?

23


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)28.01.2022 08:10

Panie radny Szymański, ma pan doświadczenie, dlaczego nie doradzi pan jak zarządzać aby nie likwidować publicznej służby zdrowia, aby zyski z prowadzenia przychodni szły do naszego gminnego budżetu? Personelu się nie ma, ci ludzie pracują u pana i dla pana. Nie deklarowaliśmy chęci leczenia się w pańskiej prywatnej przychodni.

12


tfu ~tfu (Gość)27.01.2022 16:55

Hańba. Sprywatyzowali dzieło naszych ojców, ja stamtąd odchodzę, nie zamierzam dorabiać prywaciarzy.

93


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)28.01.2022 07:51

Byłem kiedyś w Wolborzu. Zabita dechami mieścina. Nic więcej.

81


Lk ~Lk (Gość)28.01.2022 06:53

To super informacja , koniec PRL w służbie zdrowia. PIs mnie zadziwia bo wszędzie wracają do PRL a tutaj wreszcie normalność. Za to szacun
. Kiedy tylko zapowiadana przez pis likwidacja NFZ?

22


Baas ~Baas (Gość)27.01.2022 23:57

I bardzo dobrze

33


hanzo ~hanzo (Gość)27.01.2022 19:03

Tu powinna wejść prokuratura

72


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat