Wolbórz. Czy to już kampania wyborcza?

Region Niedziela, 30 lipca 202375
Na jednym z głównych skrzyżowań Wolborza pojawiły się hasła związane ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Nie wiadomo kto je umieścił i, co chyba ważniejsze, kto za ich umieszczenie zapłacił?

Ładuję galerię...

Nieformalna kampania wyborcza trwa w najlepsze od długiego czasu, chociaż formalnie rozpoczyna się ona dopiero w dniu ogłoszeniu terminu wyborów przez Prezydenta RP.


Konstytucja mówi, że głowa państwa rozpisuje wybory nie później niż 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu. Obecna kadencja zaczęła się 12 listopada 2019 roku, a więc najpóźniejszym terminem na podpisanie postanowienia o zarządzeniu wyborów jest 14 sierpnia. A najwcześniejszy termin? Otóż tego właśnie w Konstytucji nie napisano.

 

Jak na razie politycy korzystają ile wlezie z każdej możliwości promowania siebie i niszczenia swoich konkurentów. Ponieważ Prezydent RP nie ogłosił jeszcze daty wyborów, nikt praktycznie nie musi rozliczać się z ponoszonych na ten cel wydatków.

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

6


Komentarze (75)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

po spacerze z dziecm ~po spacerze z dziecm (Gość)01.08.2023 09:40

samowola budowlana. To trzyma się jakimiś słupami betonowymi, nie utwardzone, kto za nadzór budowy odpowiada? chwieje się, kołysze, aż strach przechodzic obok tego z dziećmi i samemu zresztą tez? co ten facet odwala. Niebezpieczenstwo sprowadza, katastrofe budowlana.Przecież jest za to pafagraf?

05


goœć_anna ~goœć_anna (Gość)02.08.2023 18:39

PiS=PO=LEWICA-SLD-PZPR!!!=PSL-Hołownia!!!!! To jeden okrągłostołowy układ, który namieszał wam w głowach, że czymś się różnią.Oni są tacy sami im chodzi o wygodne życie bez pracy a obywatel ma oddać ras na kilka lat głos i płacić wysokie podatki we wszystkim co kupuje i używa.

23


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)01.08.2023 22:28

Donald Tusk wracając do Polskiej polityki "przywiózł z europy truciznę". Zmącił względny spokój, i wprowadził do debaty politycznej agresję i nienawiść.

25


Dig ~Dig (Gość)01.08.2023 08:53

O przepraszam ale nienawieść to jednak domena PIS. Naszczuli ludzi na siebie, w niektórych rodzinach się pokłócili. W 2005 było po raz pierwszy potem się uspokoiło i potem od 2015 nasiliło się. Pamiętam doskonale jak ludzi na siebie pluli potem i po co to komu ? To że inni programu nie mają to fakt, to że są bezdenni to też fakt ale dla mnie to najwięcej szczują obecnie rządzący. A te ich docinku w stylu "prawdziwi Polacy", "patrioci", etc. to tylko słowa które używają aby na siebie ludzi napuścić.
Prawda jest taka brakuje młodych, żądzą stare pierdy które dawno jako dinozaury powinny odejść z polityki. Potrzeba równowagi w stylu połowa młodych i połowa starszych z doświadczeniem ale żeby była równowaga a nie tylko starzy decydują o młodych.

54


politolog ~politolog (Gość)01.08.2023 09:49

Krul europy (Donald Tusk) jest "nagi". Zero programu, zero złudzeń iż ma propozycje dla Polaków. Tylko nienawiść i szczucie jeden na drugiego.

55


Damian M. ~Damian M. (Gość)31.07.2023 07:11

Do wszystkich komentujących.chce dożyć czasów gdyby wygrała platforma lub konfederacja.pisalibyscie wtedy że drożyzna PiSu a na marne wypłaty PO i brak dla nierobów programów społecznych.teraz ceny są odpowiednie do zarobków a przykładów jest mnóstwo na to np mnóstwo ludzi na wczasach mnóstwo nowych aut nowych domów mieszkań czego jeszcze wam brakuje LGBT chyba ?

1211


tego chcecie? ~tego chcecie? (Gość)31.07.2023 09:43

Gdyby nie PIS to w kraju już dawno byliby uchodźcy, na ulicach to samo co we Francji, pracowalibyśmy do 67 lat, a może i dłużej, dalej śmialiby się z tych co za 6 tys. pracują, dalej byłyby umowy śmieciowe, bezrobocie, głodne dzieci, wyciek podatku vat itd.

1414


piotrT ~piotrT (Gość)01.08.2023 11:29

Pis przyczyni się do upadku tego kraju. Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Zapytajcie przedsiębiorców, czy za pisu jest im lepiej?. Jak wygląda sytuacja w Piotrkowie - coraz mniej ludzi na ulicach. A obietnice były górnolotne. Rozdawanie pieniędzy to żaden program gospodarczy. Pis sieje spustoszenie w gospodarce, pomijam ideologie.

53


Oj ~Oj (Gość)01.08.2023 08:26

Dzietność spadła mimo 500+, nie pomoże 800+ jeśli kobiety będą brały się zachodzić w ciążę (bo ewentualne poronienie będzie skutkowało reakcja policji itp.), reklamowanie 800+ na piknikach PiS (z naszych podatków) to kampania wyborcza a nie działania na rzecz demografii

52


Merol ~Merol (Gość)31.07.2023 23:20

W końcu ktoś w Wolborzu prawdę napisał

69


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat