Wola Krzysztoporska stawia na bezpieczeństwo

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Środa, 03 kwietnia 2024106
Jak zmieniała się gmina Wola Krzysztoporska w ciągu ostatnich pięciu lat? Urzędnicy podsumowali, co udało się zrobić w tym czasie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Ładuję galerię...

Inwestycja w bezpieczeństwo to przede wszystkim nieustanne doposażanie jednostek OSP, których jest na terenie gminy szesnaście. To strażacy ochotnicy w razie potrzeby są zawsze do dyspozycji, a samorząd stara się ich jak najlepiej wyposażyć. W ciągu ostatnich lat do jednostek trafiły cztery nowe wozy ratowniczo-gaśnicze (Parzniewice, Bujny, Krężna, Krzyżanów).

Warto inwestować w strażaków, bo to oni – w razie potrzeby – są natychmiast gotowi do niesienia pomocy. I to nie tylko podczas pożarów czy wypadków drogowych, ale też wtedy, kiedy zaskakują nas inne zagrożenia (jak, chociażby niedawny COVID-19). To strażacy stają wtedy na pierwszej linii. A przecież robią to społecznie, poświęcając swój czas, a czasem i zdrowie – mówił Roman Drozdek wójt gminy Wola Krzysztoporska.

Remontowana i budowana jest też - potrzebna strażakom - infrastruktura (np. budowa garażu dla OSP Bogdanów czy OSP Krężna). Funkcję strażnic pełnią także remontowane i doposażane Domy Ludowe, przy których znajdują się strażackie garaże i pomieszczenia socjalne dla ochotników. Duże środki przeznaczane są też na szkolenia dla strażaków, bo żeby skutecznie nieść pomoc, potrzeba nie tylko sprzętu i umundurowania, ale także godzin treningów i szkoleń.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (106)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rety ~rety (Gość)06.04.2024 00:00

Przestań mieszać Romanie to będzie bezpiecznie

20


50 plus ~50 plus (Gość)05.04.2024 20:38

Z całym szacunkiem ale kandydaci na radnych z komitetu pana wójta to w znacznej większości mogliby do klubu seniora się zapisać. Myślę, że najwyższy czas aby wybrać młodszych reprezentantów zarówno do Rady Gminy jak i Zarządu Gminnego OSP.

50


młynkowa ~młynkowa (Gość)05.04.2024 19:47

Dobrze, że to już w niedzielę wybory, bo walka kandydatów na stanowisko Wójta Gminy Wola Krzysztoporska wygląda jak bitwa Biedronki i Lidla

30


stop fałszerstwom ~stop fałszerstwom (Gość)05.04.2024 17:44

ja też jestem na nie dla działania Wójta. Przyład z dziś w BIP Wola: Obwieszczenie Wójta dla Farmy fotowoltaicznej w Majkowie Dużym. Dokument z dnia 11.03.2024 r. Dzień publicznego ogłoszenia to 18.03.2024 r. A dopiero dziś pojawia się w BIP po ponad 2 tygodnia. Jakaś kpina. Zgodnie z prawem: skoro dziś nie to pojawiło na stornie to dzień publiznego obwieszczenia to jest dzień dzisiejszy czyli: 05.04.2024. Tak samo obwieszczenie dotyczące farmy w Rokszycach czy w Gomulinie. I jeszcze jest sfałszowana informacja na stronie że data zamieszczenia to 18.03.2024 a dziennik zmian pokazuje co innego.I niech mi ktoś nei powie że to prawda. Istne fałszerstwo

30


Strzyga ~Strzyga (Gość)03.04.2024 11:46

Ja tylko przypominam: Drodzy mieszkańcy każda gmina to jest inna Polska. Podatki - Gmina Wola Krzysztoporska 224 zł z ha/ przeliczeniowego . Gmina Drużbice 179 zł ha/ przeliczeniowego. Gmina Grabica 158.zł z ha/przeliczeniowego. Mieszkańcy Woli naprawdę lubią być "strzyżeni" na każdym kroku.

81


rolnik Woli ~rolnik Woli (Gość)05.04.2024 16:57

Rolnicy Woli Krzysztoporskiej - 224 zł za ha podatku powinno wam dać do myslenia. Powinniście nie tylko protestować przed biurami poselskimi ale także przed Wójtem Gminy i przed Radnymi którzy uchwalili taką stawkę. Jak będziecie głosować na PIS, PO czy Wójta Woli to u mnie i u większości mieszkańców przegracie, nigdy już Was nie poprzemy. Na nic nie zdadza się Wasze protesty.

20


przepowiednia ~przepowiednia (Gość)05.04.2024 16:42

KONIEC KŁAMSTW I MANIPULACJI. Mieszkańcy wiele rozumieją, wreszcie otworzyli szeroko oczy. Rozumie to również wielu sołtysów, którzy nie pojawili się w geście protestu na ostatnim zebraniu kończącym ich kadencję. Proszę zapamiętać, że wójtem, dyrektorem, prezesem, radnym się tylko bywa, natomiast zawsze warto być człowiekiem choć tak łatwo: zadufać się w sobie, lekceważyć i oczerniać publicznie innych, widzieć tylko czubek własnego nosa, przestać słuchać innych prowadząc własny monolog . Niewątpliwie lepiej jest schodzić ze sceny z czystym sumieniem i poczuciem osobistej satysfakcji tak jak niektórzy przed panem to zrobili. No ale cóż....życie, wójcie życie. Ktoś mądrze powiedział, że życie jest jak lustro, jeśli komuś zrobimy krzywdę to ona odbije się w lustrze i zawsze do nas wróci.

20


ff ~ff (Gość)05.04.2024 14:48

Wójcie trochę samokrytyki a nie teraz na swoim facebookwym profilu jaki to Ty jesteś poszkodowany. Czyżby grunt palił się pod nogami?

20


Pan Mocny ~Pan Mocny (Gość)05.04.2024 14:11

Jeśli społeczeństwo ma większość i chce zmienić władze gminy to ma do tego prawo

20


ulik ~ulik (Gość)05.04.2024 14:08

Wójcie niech się Pan teraz nie wybiela i niech nie będzie Pan taki pokrzywdzony jak to opisuje Pan w komentarzu na Facebook-u. Czy jest Pan nieskazitelną osobą? kilka razy rozmawiałem z Panem, kilka razy uczestniczyłem w spotkaniach z Panem, odbyłem setki rozmów z mieszkańcami Woli i niektórzy mają odmienne zdanie od Pańskich treści.

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat