Advertisement

Województwo łódzkie nie wycofało uchwały anty-LGBT

Strefa FMŁódzkie Środa, 29 września 2021404538
Łódzkie nadal z groźbą utraty unijnych pieniędzy, bo sejmik wojewódzki nie wycofał Samorządowej Karty Praw Rodzin, uznanej przez Komisję Europejską za dyskryminującą mniejszości. Zmieniono jedynie jej treść o jedno słowo. Czy to wystarczy, by nie stracić unijnych funduszy?
fot. Adam Staśkiewicz | lodzkie.pl fot. Adam Staśkiewicz | lodzkie.pl

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego zwołana została na wniosek grupy radnych PiS. Radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali poprawkę zmieniającą tylko jeden punkt, która usuwa z dokumentu słowo "ideologia". Następnie głosami wyłącznie swojego klubu ją przegłosowali. PSL wstrzymało się od głosu, a radni Koalicji Obywatelskiej w głosowaniu nie wzięli udziału. Za przyjęciem zgłoszonej przez Prawo i Sprawiedliwość nowelizacji opowiedziało się 15 radnych, 2 było przeciw, a 5 wstrzymało się.


Większość sejmikowa nie zgodziła się natomiast na propozycję KO, aby w całości odrzucić uchwaloną w styczniu ubiegłego roku Samorządową Kartę Praw Rodzin.

 

(p)


Zainteresował temat?

4

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łosiedlowy łoś ~łosiedlowy łoś (Gość)29.09.2021 19:50

Z przynależnością do eurokołchozu jest tak, że składki wpłacać trzeba, ale wypłaty dotacji są już uzależnione od wdrażania lewackich ideologii. Teraz jeszcze w zamian za obietnice 770 miliardów, jakie mamy "dostać" w bliżej nieokreślonym czasie, nasi "mędrcy" zgodzili się na uwspólnienie eurokołchoźnianego długu. Bo mało mamy własnych długów (narobionych przez kolejne nie-rządy), to jeszcze będziemy mieć na głowie długi Grecji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i reszty krajów przyzwyczajonych do rozpasanego życia.

Cytuję:
nie wycofał Samorządowej Karty Praw Rodzin, uznanej przez Komisję Europejską za dyskryminującą mniejszości


Jedyną mniejszością, jaką dziś można dyskryminować zupełnie legalnie są ci, którzy odmówili zaszprycowania "na covid". I jakoś żadnemu eurokołchoźnianemu rządowi ani samej KE to nie przeszkadza! Ale powiedz, że pary dwóch facetów czy pary dwóch kobiet nie można nazywać małżeństwem, to zaraz rozlegnie się wrzask: DYSKRYMINACJA!
Nie mam nic przeciwko homozwiązkom, niech sobie żyją razem, ale nazywanie takich związków małżeństwem w grę nie wchodzi, bo jest to sprzeczne z definicją małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Specjalnych przywilejów też im nie należy nadawać - samo uprzywilejowanie jest sprzeczne z zasadą równości, na którą tak często się powołują środowiska lewackie.

43


Uchwała ~Uchwała (Gość)30.09.2021 09:02

"Sejmik Województwa Małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów PIS, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny. Podejmowane w ostatnim okresie działania przez niektórych przedstawicieli samorządowej, jak i krajowej sceny politycznej ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski. Jako Radni Województwa Małopolskiego deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą PIS zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia.
Deklarujemy, że Sejmik Województwa Małopolskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności."

40


Łukasz Wiączek ~Łukasz Wiączek (Gość)29.09.2021 18:21

Wybornie.
Gonić euro kołchoz i tęczowe wynalazki.
Ani jedno ani drugie nie daje korzyści.
Nadaje się tylko do opuszczenia i likwidacji.

810


karol ~karol (Gość)30.09.2021 08:39

Niby XXI wiek, a politycy i kościół za najważniejszą sprawą jest to co dorosły człowiek robi ze swoimi genitaliami

12


Giuseppe ~Giuseppe (Gość)30.09.2021 01:38

A po co komuś te durne prawackie uchwały, dosyć kosztowna w efekcie to będzie sprawa nawet dla tych, którzy tę uchwałę mają w tylnej części ciała. Ale Wolak przed szkodą i po szkodzie nie ma rozumu.

33


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)29.09.2021 18:14

Jeszcze raz brawo, bardzo dobrze

611


Trzask ~Trzask (Gość)29.09.2021 12:46

Brawo!!

917


Kazik ~Kazik (Gość)29.09.2021 21:05

I tak trzymać nie cofać się ani kroku w tył działania UE są bezprawne!

23


dag ~dag (Gość)29.09.2021 13:24

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak 5 gejów na krzyż może być tak groźnym i niebezpiecznym zjawiskiem dla państwa, że trzeba się nim zajmować na nadzwyczajnych radach sejmiku? Mam wrażenie, że jest to sztuczne znalezienie wroga i walka z nim ma na celu odwrócenie wzroku wyborców od prawdziwych problemów. Ja osobiście mam w nosie kto z kim sypia jeżeli nie czyni tego wbrew drugiej osobie oraz robi to zgodnie z prawem.

211


gość2 ~gość2 (Gość)29.09.2021 15:36

Proszę się dobrze zastanowić przy najbliższych wyborach........wybierajcie ludzi mądrych, takich co to myślą o mieszkańcach, a nie tylko własnych stołkach !!!!!!!

120


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat