Wieczór literacki seniorów z OEA

MOK Piotrków Środa, 17 kwietnia 20241
Ośrodek Edukacji Artystycznej zorganizował wieczór literacki dla seniorów. Warsztaty dają możliwość rozpoczęcia przygody z pisaniem i rozwijania swoich pasji literackich.

Ładuję galerię...

Wieczór literacki w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK jak podkreślali uczestnicy, był pełny refleksji i wzruszeń. Inicjatorką spotkania była Barbara Gajewska - instruktor warsztatów literackich w OEA MOK. Seniorzy pod opieką instruktora mają możliwość przelewania swoich refleksji na temat otaczającego ich świata na papier.

Wyrażać siebie można na różne sposoby, m.in. poprzez słowo... Warsztaty literackie dają uczestnikom szansę poznania tego procesu na tyle, by mogli tworzyć własne formy literackie, wyrażając w nich swoje postrzeganie świata, przemyślenia, przeżycia i uczucia, zaspakajając w ten sposób potrzebę wypowiedzenia się i dzielenia z innymi swoich doznań. Warsztaty stwarzają też możliwość twórczego współistnienia w grupie i czerpania satysfakcji z rezultatów twórczego wysiłku zmagania ze słowem - mówiła Barbara Gajewska instruktor warszatów. - Niektórzy uczestnicy warsztatów pisali już wcześniej i zaprezentowali plon swojej twórczości, chcąc skonfrontować to ze spojrzeniem innych, zwłaszcza instruktora zajęć. Niektórzy swoją przygodę „z piórem” rozpoczęli dopiero na warsztatach. Zaowocowała ona powstaniem nierzadko ciekawych tekstów, pokazujących ważne dla Autorów sprawy z ich życia, będące rezultatem obserwacji współczesnej rzeczywistości lub wspomnieniami czasów minionych. Są to zarówno teksty pisane prozą, jak i różne formy wypowiedzi poetyckich - dodaje Barbara Gajewska.

Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim od lat wspiera działalność artystyczną piotrkowskich seniorów.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)17.04.2024 19:24

"Warsztaty dają możliwość rozpoczęcia przygody z pisaniem".
Absolutna nieprawda. Pisać można zawsze i wszędzie i to bez nadzoru jakiegoś "autorytetu". Kto ma iskrę bożą, tego ludzie będą czytać. Grafomanom nawet i pięciu instruktorów nie pomoże.

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat