W wakacje pojawią się trzy nowe ronda

Tydzień Trybunalski Piątek, 09 lipca 20100
Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, pojawią się jeszcze w wakacje. Są kolorowe, estetyczne i - co najważniejsze - łatwe w montażu...
W wakacje pojawią się trzy nowe ronda

Mowa o nowych rondach, które pojawią się na ulicach Piotrkowa. Trzy sztuki okręgów w kawałkach czekają już w magazynie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji na montaż. Nie wiadomo tylko jednego: gdzie zostaną zamontowane.

 

Ronda, nazwane przez jedną z gazet „przenośnymi", nie są tak naprawdę przenośne (pracownicy MZDiK nie będą chodzić wieczorami i znienacka zmieniać lokalizacji rond). Kierowcy mogą spać spokojnie. - Określenie wzięło się od elementów konstrukcji, które można w łatwy sposób montować i demontować (np. na czas remontu nawierzchni) - wyjaśnia Ryszard Żak z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji

.

Teraz czas na opracowanie projektów organizacji ruchu. Jedną z propozycji lokalizacji czerwonego ronda (trzy metry średnicy) jest skrzyżowanie ulic Kostromskiej i Polnej. - Nie ma jednak w tej chwili stuprocentowej pewności, czy właśnie tam się pojawi. Prócz projektu należy sprawdzić parametry skrzyżowań (czy konstrukcja nadaje się w danym miejscu do montażu). Szczegóły będą omawiane z projektantem na Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 22 lipca. Nie jest jednak powiedziane, że tam zapadnie ostateczna decyzja. Jednakże do końca wakacji nowe ronda powinny pojawić się na piotrkowskich ulicach - stwierdza Ryszard Żak.

 

Wielu kierowców jest zdania, że ruch okrężny jest dobrym rozwiązaniem. - Upłynnia komunikację, nie powoduje dużych korków i - co ważne - nie wymaga wielu inwestycji. Za granicą z jednego ronda wjeżdża się na kolejne. To superrozwiązanie i bardzo bezpieczne, bo wymusza u każdego wolniejszą i przez to ostrożniejszą jazdę - przyznaje jeden z piotrkowskich kierowców.

 

Dlaczego sztuczne, a nie tradycyjne? Ich montaż to kwestia jednego dnia. Do tego dochodzi tylko odpowiednie oznakowanie skrzyżowań. Najistotniejsze są również niskie koszty inwestycji (koszt jednej sztuki to ok. 7 tys. zł netto). - Jest to dobry pomysł, tani i szybki w realizacji. Poza tym sprawdza się w wielu innych miastach w Polsce. Postanowiliśmy więc wdrożyć go na naszym terenie - stwierdził kilka miesięcy temu dyrektor piotrkowskiego Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji - Jacek Marusiński.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat