Advertisement

W Piotrkowie przybędzie miejsc postojowych

Strefa FM Środa, 17 czerwca 202031
Nowe miejsca parkingowe powstaną w Piotrkowie. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta już ogłosił przetarg. Zatoki postojowe powstaną przy ulicy Daniłowskiego.
fot. pixabay.com / Hans fot. pixabay.com / Hans

- Rejestrujemy coraz więcej samochodów. Dlatego nowe miejsca postojowe są bardzo potrzebne, szczególnie na dużych osiedlach. Dlatego też rokrocznie w Piotrkowie Trybunalskim przybywa miejsc parkingowych. Zatoki budujemy przy okazji wykonywania kompleksowych modernizacji ulic, ale także jako samodzielne inwestycje. Parking przy ul. Daniłowskiego będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale też rodzicom dzieci z pobliskiego Przedszkola Samorządowego nr 16 - wyjaśnia Jarosław Bąkowicz, kierownik Zespołu Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

 

Docelowo po obu stronach jezdni powstaną miejsca postojowe dla 17 aut. 10 miejsc wyznaczono po stronie wschodniej, a po zachodniej 7.


ZDiUM ogłosił przetarg i czeka na oferty firm chcących wybudować parking. Termin nadsyłania ofert upłynie 23 czerwca. Wykonawca będzie miał na wykonanie zadania 45 dni od dnia podpisania umowy.


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.06.2020 07:25

To co się dzieje wokół D.H. Merkury to jakieś żarty. Właściciel po latach zrobił sobie prywatę i wystawił parkometry. Ludzie którzy od lat tam parkowali pouciekali na parkingi sąsiadów gdzie i tak już nie ma gdzie parkować. Rozumie ze to jego teren, ale spółdzielnia albo miasto mogłaby się z nim dogadać w tej sprawie bo mieszkam tu całe życie, mam jeden samochód na 4 osobowa rodzine i wiecznie muszę szukać miejsca.

30


figofago321 ~figofago321 (Gość)17.06.2020 22:54

A jak tam miejsca postojowe i remont parkingu na ul.Dmowskiego ?? Vis-a-vis dawnej przychodni przy ul. Iwaszkiewicza
Pan Urbańczyk w 2013 obiecywał wiele, ale czas się tam zatrzymał i nie dość, że wjazd na parking jest nie ruszony od 2013, to jeszcze budynek straszy wyglądem i krzakami w około

20


gość ~gość (Gość)17.06.2020 18:08

Zainteresujcie się przeladowanymi tirami na Wolborskiej jadoncymi nocą spać nie można to cud że się nie wywruca na rondzie

40


gość ~gość (Gość)17.06.2020 17:25

Może w końcu ktoś pomyślalby o jakiś miejscach parkingowych przy ulicy Reja w Piotrkowie, jest tam dużo miejscach żeby takie zatoki parkingowe wykonać

30


gość ~gość (Gość)17.06.2020 16:56

Dlaczego kasujecie komentarze? Było pytanie o miejsca parkingowe przy ullicy Wierzbowej!! Z dnia na dzien zagrodzili nam możliwośc parkowania aut na chodniach prowadzących do stadionu przy Dmowskiego. Chodniki ponad 5 m szerokości więc po zaparkowaniu aut było dużo miejsca dla pieszych i było nezpiecznie. Parking przy Poprzecznej jest zdwcydowanie za mały dla 4 bloków po 70 mieszkań. Pisaliśmy pisno do ZDiUM i w lipcu będzie rok jak czekamy na odp. Zagrodzone w 5 min odpowiedzi brak rok. Brawo ZDiUM. Ciekawe czy znów usuną komentarz. ????

21


gość ~gość (Gość)17.06.2020 16:51

A co z osiedlem Łódzka Wysoka ? Chyba zrobicie porządek dopiero wtedy jak dojdzie do tragedii . Jak by palilo się mieszkanie to w życiu nie wiedzie tam podnośnik , ale ważne że samochody stoją po obu stronach ulicy a nie powinny ponieważ jest to strefa zamieszkania jak to mówi znak na wjeździe i samochody powinny stać w wyznaczonych miejscach . A już z tego to nic sobie nie robi pewien napompowany pan z tatuażami .

20


gość ~gość (Gość)17.06.2020 16:43

Przy wszystkich przedszkolach w mieście powinien obowiązywać zakaz postoju. Często miejsca tuz przy przedszkolach sa blokowane na cały dzień przez inne pojazdy i z podjazdem jest problem. Przy przedszkolach większość osób chciałoby tylko wysiąść, zostawić dziecko i jechać dalej.

20


gość ~gość (Gość)17.06.2020 13:32

Nie wiem komu to potrzebne?

26


gość ~gość (Gość)17.06.2020 09:30

Będę mógł ustawić swoje autka na sprzedaż

110


gość ~gość (Gość)17.06.2020 09:54

Lepiej było te pieniądze przekazać bezrobotnym.

015


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat