Advertisement

Uważajcie na drogach! Może być ślisko

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 28 stycznia 20231
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Dotyczy ono 17 powiatów w województwie łódzkim m.in. piotrkowskiego, tomaszowskiego, bełchatowskiego i opoczyńskiego.
fot.:pixabay fot.:pixabay

Prognozowane są miejscami opady marznącej mżawki powodujące gołoledź.

 

To szczególne niebezpieczne dla poruszających się po drogach kierowców jak i pieszych. Gwałtowne manewry mogą skończyć się tragicznie. Kierowcy zdejmijcie nogę z gazu. Piesi natomiast zanim wkroczą na jezdnię, w tym także na pasy, powinni upewnić się, że kierowca zdąży wyhamować. Szklanka na nawierzchni spowalnia hamowanie, a czasem wręcz je uniemożliwia. Zachowajcie ostrożność!

 

Ostrzeżenie obwiązuje do 29 stycznia do godz. 17.00.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

edolek ~edolek (Gość)28.01.2023 12:24

Jestem kierowcą i pieszym.Wiem ,że , kilka sekund mnie nie uratuje a mogę stracić zdrowie albo i życie. Lepiej samochód przepuścić !

21


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat