Advertisement

Udana zmiana standardu nadawania telewizji?

Kraj Poniedziałek, 23 maja 20221462938
Telewidzowie korzystający z odbioru naziemnego przekonali się, że sprzęt dostosowany do odbioru nowego standardu DVB-T2 to nie wszystko. W województwie łódzkim ruszyła telewizja cyfrowa (23.05.22).

Ładuję galerię...

Jak sygnalizują nasi czytelnicy nie wszystkie kanały dobrze odbierają. Wchodzenie na dach i zmiana kierunku anteny też nie zawsze pomaga. Z dostępnych 21 kanałów dobrze odbiera kilkanaście.

Wszystkie testy pokazywały, że nasz sprzęt spełnia wymagania. Mamy nowy telewizor i nową antenę nastawioną w kierunku komina łódzkiej ciepłowni EC4. Przed zmianą pokazywały nam się wszystkie kanały, dziś widzimy tylko ich część - mówi pan Andrzej.

Podobne problemy zgłaszają mieszkańcy różnych regionów miasta.

Nie mam TVN-u i Polsatu, ale TVP też fatalnie odbiera, więc teorie spiskowe możemy odrzucić - śmieje się pan Stanisław. - Musiałem wielokrotnie skanować, aby wyłapać więcej programów. 

 

Jak informuje firma Emitel, która przeprowadziła zmianę częstotliwości i standardu nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej MUX1, MUX2 oraz MUX4 w przypadku widzów z województwa łódzkiego oprócz przestrojenia odbiornika może być konieczna korekta ustawień anten odbiorczych.

 

Szczegółowe parametry można sprawdzić w aplikacji EmiMaps: www.emitel.pl/strefa-klienta/odbior-rtv/aplikacja-emimaps/.

 

 

Część z oglądających dopiero dziś przekonała się, że ich sprzęt nie nadaje się do odbioru i pobiegła do sklepów po dekodery.  Najmniej przejęci zmianą są młodzi ludzie, którzy rozrywki szukają w internecie. 

Ja korzystam z platform Vod, więc telewizja nie jest mi potrzebna - mówi Agnieszka,  która nie ma w ogóle telewizora w domu, a filmy i ulubione seriale ogląda na tablecie lub laptopie. 

Kłopotów raczej nie mają za to telewidzowie korzystający z kablówek i telewizji satelitarnych. Operatorzy zadbali, aby zmiana odbyła się prawie niezauważalnie. Ten komfort jednak kosztuje. Telewizja naziemna jest bezpłatna i z zasady powinna być najbardziej dostępna. 

 

23 maja w województwie łódzkim system telewizji naziemnej przeszedł na nowy standard DVB-T2 HEVC (H.265/MPEG-H). Ma on poprawić zasięg stacji i jakość odbioru telewizji. Czy to się udało?  

 

 

 


Zainteresował temat?

2

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_moniu ~go?ć_moniu (Gość)27.05.2022 08:45

Wspaniała okazja by spróbować życia bez telewizora. Można na przykład poczytać książki, wielu komentującym by się to przydało.

10


goœć_cezar ~goœć_cezar (Gość)26.05.2022 07:49

Jednym słowem można to określić Kaszana ! Każą przekierować antenę na Kamieńsk lub Przysuchę a proszę spojrzeć na zasięg tych nadajników który niestety nie obejmuje Piotrkowa gdyż mają za małą moc. Miało być pięknie a wyszło jak zawsze czyli jaja na całego i jeszcze abonament każą płacić za co się pytam za tą szachownicę na ekranie?

30


Eryk ~Eryk (Gość)26.05.2022 06:18

Czego pis się nie dotknie to wiadomo co zrobi

20


dancer ~dancer (Gość)25.05.2022 04:39

Zaczynając od końca, po pierwsze - ściemą jest to że naziemna jest bezpłatna, trzeba placić abonament rtv. Po drugie, w pomorskiem można aktualnie odebrać maks 57 programow z czego polowa jest kodowana lub internetowa. Po trzecie, szumne przejście na inny sygnał ma dwa miesiące opóźnienia co powoduje szał i bieganie z anteną po całej posesji. Efekt końcowy? Kupiłem pakiet tv sat za 10 zl miesiecznie i mam naziemną gleboko. W Polsce wszystko idzie jak po wybojach.

20


power  ~power (Gość)25.05.2022 13:00

Jak ktoś już koniecznie musi korzystać z tego dziadostwa to tylko antena z symetryzatorem żadne wzmacniacze , antena typu yaga 19 elementowa , lub logarytmiczna 560 emme esse ( odbiera również mux8 ) + kabel triset 113 pe żel czarny na dach . Nie dajcie się robić w jajo przez panów monterów że antena typu ,,krokodyl,, czy televes za 300pln tylko pociągnie sygnał w waszym rejonie .

10


power  ~power (Gość)25.05.2022 12:51

polecam sprawdzic jak pokrywa sie sygnał z nadajnika z Zygier i Łódz Dąbrowa . Łódz dostała dwa nadajniki z mocami 26,30,60,100kW które jako tako pokrywają rejon Piotrkowa , natomiast Kamieńsk ma 10,15,15kW mocy . Stop klatka i tvTrwam z Łodzi nadaja z moca 100kW a tvn polsat 26kW , a z Kamieńska z niższą moca 10kW .... śmiech na sali , a kanały tvp 1,2 nawet z Tomaszowa nadają , gdzie sie da to wciskają swoje a inne spychają na dalszy plan . A najlepsze jest to że mux 3 przejdzie na dvbt2 dopiero po wyborach , bo niby wojna powoduje dezinformacje i panowie z sejmu mają obawy że elektorat będzie miał rozterki na kogo głosować .... za 9,99pln są oferty z kanałami (50,70) z gwarancją poprawnego odbioru od operatorów . Środkowy palec w stronę kurskiego i całej tej chołoty ....

20


goœć_darek ~goœć_darek (Gość)25.05.2022 10:01

Na dach ze względów zdrowotnych nie mogę wejść. Mam znów wydawać kilkaset złotych żeby ktoś nakierował antenę? Żarty sobie robi emitel.

10


zzz... ~zzz... (Gość)25.05.2022 09:58

Czy ktoś naprawi tę fuszerkę firmy?

10


Zawiedziona ~Zawiedziona (Gość)24.05.2022 23:10

Totalno porażka nowy telewizor kupiłam nowy tuner i nic brak programu albo brak sygnału niewiem co zrobić wszystko jest dobrze podłączone masakra

10


go?ć_jan ~go?ć_jan (Gość)25.05.2022 09:14

W Krakowie problemy ogromne MUX-3 pikseluje.MUX-2 zanika sygnał i przesterowania.Antena sprawna i dekoder też.DVbt2 bardziej podobna na zakłócenia niż DVB-T

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat