Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do Sejmiku

Piątek, 01 marca 202446
Komitet koalicyjny Trzecia Droga zaprezentował swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego w kwietniowych wyborach samorządowych. Tym samym oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą.

Ładuję galerię...

Listę do Sejmiku otwiera obecny starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

Wiemy, że stoimy przed wielkimi wyzwaniami w regionie łódzkim. Kwestia transformacji energetycznej Bełchatowa, gdzie obecny zarząd województwa zatwierdził Plan Sprawiedliwej Transformacji obejmujący kalendarz, w którym za dwa lata ma być ograniczone wydobycie węgla w Bełchatowie o 50%. To są wielkie wyzwania dla całego naszego podregionu. Potrzebne jest także stworzenie nowej branży przemysłu w regionie piotrkowskim, bełchatowskim, radomszczańskim i łódzkim wschodnim, tak aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo energetyczne i sprawić, aby łódzkie było przyjazne mieszkańcom - mówi Piotr Wojtysiak.

O mandat w Sejmiku z ramienia Trzeciej Drogi powalczą także: Adam Helman, Kamil Kępczyński, Jacek Walczyk, Anna Siemińska, Halina Salska, Marta Szczepocka i Marzena Mędrzak-Białek.


Ostatnim kandydatem na liście Trzeciej Drogi do Sejmiku jest obecny wicewojewoda łódzki Marek Mazur.

Proszę mi powiedzieć, jakie nowe inwestycje powstały w Piotrkowie czy okolicach za czasów rządów PiS? Żadne! Musimy wrócić do tego, że środki unijne mają być tam, gdzie one są oczekiwane przez mieszkańców. Ktoś mnie zapyta, dlaczego kandyduje, skoro od kilku miesięcy poszedłem na urząd wicewojewody. Otóż mając wieloletnie doświadczenie jako przewodniczący Sejmiku, współpracowałem z administracją rządową. Teraz nabrałem ogromnego doświadczenia z drugiej strony, jeśli chodzi o administrację rządową. Wiem jak można to skutecznie połączyć w pracy samorządu województwa łódzkiego na następną kadencję - mówi Marek Mazur.

Jak dodał Marek Mazur w rozmowie z dziennikarzami, jego zdaniem, Trzecia Droga ma szansę na zdobycie dwóch mandatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

14


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)01.03.2024 23:26

Ta Trzecia Droga to dla mnie jest Trzecia Noga, czyli wiadomo co. W powyższym artykule najbardziej istotny jest ten fragment:

Cytuję:
Kwestia transformacji energetycznej Bełchatowa, gdzie obecny zarząd województwa zatwierdził Plan Sprawiedliwej Transformacji obejmujący kalendarz, w którym za dwa lata ma być ograniczone wydobycie węgla w Bełchatowie o 50%.


Zwróćcie uwagę na tą piękną lewacką nowomowę: likwidację nazywa się teraz "sprawiedliwą transformacją"! Prawda, ze słowo transformacja brzmi lepiej? Mało tego! Ona jest w dodatku sprawiedliwa!
A teraz sami sobie wyciągnijcie wnioski, co to oznacza. Ta elektrownia jest największym producentem prądu w naszym bantustanie. Ograniczenie wydobycia węgla o połowę oznacza o połowę mniejszą produkcję prądu. Czy zatem tego prądu wystarczy? Czy nie będą konieczne planowe regularne wyłączenia? I o ile wzrośnie jego cena, skoro spadnie podaż? I jak to się ma do parcia na zamianę samochodów spalinowych na elektryczne? Przecież zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrośnie skokowo, a nie zmaleje! Za dwa lata ograniczą produkcję prądu, a kilka lat później ten cały przybytek ma być zamknięty. I ten plan działania popiera i PiS, i PO, i Lewica i Trzecia Noga! Czyli już za dwa lata szykują się masowe zwolnienia zarówno w kopalni jak i w elektrowni. Czy pracownicy mają już pomysł na siebie, co będą dalej robić?
Najlepiej stać z tabliczkami z przyklejonym do gęby sztucznym uśmiechem i obiecywać gruszki na wierzbie, a to co istotne zbywać milczeniem, bo przecież "jakoś to będzie". Nowa zielona komuna, psia jego mać...
Tak więc Drodzy Wyborcy już teraz łapcie się za portfele i szykujcie na zaciskanie pasa. A jak kasy na żarcie będzie brakować, to nie zapomnijcie pocieszać się słowami, że to wszystko w imię ofiary dla wiecznie nienasyconego klimatycznego bożka. No i oddychajcie wtedy pełną piersią powietrzem, które już na pewno będzie czyste i świeże. Chyba, że do tego czasu wprowadzą jeszcze podatek od oddychania, to wtedy tak ostrożnie, najwyżej półgębkiem...

132


Nemo ~Nemo (Gość)15.03.2024 08:26

Panie Mazur, tak pan współpracował że, widać efekty .Czym pan starszy tym bardziej,doświadczony".No cóż, lata lecą, kasą nie śmierdzi

10


Bajo1 ~Bajo1 (Gość)13.03.2024 19:37

Kosiniak Kamysz już powołał Wojtysiaka na swojego pełnomocnika. Już zaczyna się kolesiostwo i załatwianie sztucznych posadek. Co to za pełnomocnik z tego Wojtysiaka? Ani z niego starosta, ani pełnomocnik! Żenada!

20


suweren ~suweren (Gość)01.03.2024 21:09

Trzecia droga w wyborach 15 października doprowadziła Polskę i Polaków do d y k t a t u r y TUSKA, tj. do łamania praworządności.

175


97-300 97-300ranga03.03.2024 14:23

Jedno jest pewne że rolnicy odpowiednio wam "podziękują" przy urnach wyborczych do samorządów.

71


ZMIANA ~ZMIANA (Gość)03.03.2024 09:18

Dobrze ze tyle komentarzy bo widać ze się boją Trzeciej Drogi.
Bardzo dobrzy kandydaci.
Trzeba skończyć z kolesiostwem w Łodzi.
Proszę spojrzeć jak boją się rozliczeń obecne władze, Ziemba i Kowalczyk uciekają i kandydują na wójtów. Ale tam też ich prawo znajdzie.

210


m. ~m. (Gość)01.03.2024 20:49

Sprzedali Polskę i jeszcze mało., jak wam nie wstyd.

172


Grażyna ~Grażyna (Gość)02.03.2024 19:43

Ale z tą Trzecią Drogą to dajcie spokój, no kto to słyszał.

92


mark 611 ~mark 611 (Gość)02.03.2024 06:09

Trzecia noga , to przybudówka platfusów

141


Starosta ~Starosta (Gość)02.03.2024 02:12

Masakra, oby nikt na nich nie zagłosował

161


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat