Trwa 29. Rol-Szansa

ePiotrkow Sobota, 28 sierpnia 2021997526
W Sobotni (28. sierpnia) poranek rozpoczęła się XXIX Wystawa Rolniczo - Handlowa. Impreza tradycyjnie odbywa się na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Kasztelańskiej w Piotrkowie. Wystawcy prezentują maszyny i urządzenia rolnicze, a także rośliny uprawne, ozdobne, drzewa i krzewy. Nie brakuje także produktów lokalnych, występów i konkursów. Tegoroczna Rol-Szansa zakończy się w niedzielę o godzinie 16:00.

Ładuję galerię...

Tegoroczną Rol-Szansę oficjalnie rozpoczął i powitał zgromadzonych gości gospodarz, dyrektor piotrkowskiego Oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Marian Jurek. - Organizując tę wystawę mamy nadzieję, że spełnia ona swą rolę w promocji nowoczesnego rolnictwa, zarysowuje kierunek działania przemysłu maszynowego, rozwoju produkcji roślinnej, a dla indywidualnych rolników, którzy już od tylu lat przyjeżdżają tutaj jest zaczątkiem zmian w gospodarstwie i jego rozwoju - mówił. 

 

Po inauguracji wydarzenia przyszła pora na rozstrzygnięcie dwóch z pięciu zorganizowanych podczas tegorocznej Rol-Szansy konkursów. Ogłoszono, którzy rolnicy prowadzą najlepsze ekologiczne gospodarstwa w naszym województwie oraz podsumowano konkurs "Łódzkie mlekiem płynące". Nagrody wręczał m. in. wicemarszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Ziemba.  - Bez wątpienia organizacja tegorocznej edycji tego ważnego dla środowiska rolniczego z powiatu piotrkowskiego  wydarzenia była potrzebna. Pokazuje to liczba uczestników - zarówno wystawców, jak i odwiedzających. Wśród nich byli ludzie związani z sektorem rolniczym, ale także mieszkańcy naszego regionu pracujący w innych branżach. Cenne jest to, że uczestnicy wystawy mogą nie tylko obejrzeć sprzęt, ale przede wszystkim dzielić się swoimi doświadczeniami w produkcji żywności - podkreślał. 

 

O potrzebie organizacji Rol-Szansy przekonany jest także wicewojewoda łódzki, Krzysztof Ciecióra. - Mamy za sobą bardzo trudny rok, nie tylko przez pandemię, ale także mroźną zimę czy deszczową suszę i pewnie wielu rolników jeszcze do nas dojeżdża, ale cieszy, że frekwencja i tak jest doskonała. Mam nadzieję i życzę, żebyśmy za rok się tutaj spotkali w znacznie lepszych nastrojach, po kolejnych zbiorach, które dadzą pewność, że tradycja tych targów będzie przekazywana dalej. Ja jestem przekonany, że za rok tutaj się pojawię, ale już z moim synkiem - tak jak wcześniej przyjeżdżałem z moimi rodzicami. Mama także nadzieję, że wizyta na piotrkowskiej Rol-Szansie będzie takim przełomowym momentem dla wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo - życzył. 

 

W niedzielę  będzie możliwość zaszczepienia się podczas imprezy - zarówno jednodawkową , jak i dwudawkową szczepionką. 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mhm ~Mhm (Gość)28.08.2021 15:44

Oscypki zwłaszcza to pordukty lokalne !!!

81


Tylko pytam ~Tylko pytam (Gość)29.08.2021 12:41

Ile wieśniaków będzie zlicytowanych po tej imprezie

03


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)29.08.2021 12:58

Trzeba było zablokować drogi żeby nie mogli dojechać

44


abc ~abc (Gość)28.08.2021 18:47

Czy Marian Jurek i Marek Jurek to są bracia rodzeni?

12


Ratlerek ~Ratlerek (Gość)29.08.2021 07:06

Niech się bawią obłudnicy,szkoda że w tym czasie nikt nie zebrał ludzi, zgłosił organizację protestu i nie zablokował tych biednych Bambrów ze wsi

45


Ratlerek ~Ratlerek (Gość)29.08.2021 07:06

Niech się bawią obłudnicy,szkoda że w tym czasie nikt nie zebrał ludzi, zgłosił organizację protestu i nie zablokował tych biednych Bambrów ze wsi

43


covid covid!! ~covid covid!! (Gość)28.08.2021 20:21

Miałem być ale mi maseczka nie wyschła.

12


degustator ~degustator (Gość)28.08.2021 18:53

Ja postawiłem na rozwój produkcji roślinnej i zakupiłem jedną wiśnię, na wiśniówkę, a jak dobrze pójdzie to schodzę z produkcją do piwnicy. Idą ciężkie czasy, to będę inwestował w starą dobrą i sprawdzoną walutę, a nie w jakieś krypto.

21


Wieśniak ~Wieśniak (Gość)28.08.2021 20:22

Dobra zmiana nawet taką wystawę zniweczy!

43


sadownik ~sadownik (Gość)28.08.2021 18:54

A drzewka też będzie można zaszczepić?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat